چگونه سرمایه گذاری های کوچک را انجام دهید؟

سرمایه گذاری بازی هر کسی ست. و قرار دادن پول در بازار سهام در حالی که شما جوان هستید یکی از بهترین و ساده ترین روشی ست که شما خود تان را برای یک بازنشستگی راحت و بی دردسر آماده می کند.

اما واقعیت این است که بسیاری از مردم سرمایه گذاری نمی کنند – به خصوص آمریکایی جوان، که – طبق بررسی های بلک راک – به اندازه ۷۰ درصد از داشته های مالی شان را پول نقد، نگهمیدرند.

در یکی   پست های اخیر وبلاگ، ESI Money، وبلاگ نویسی که در ۵۲ سالگی با ارزش خالص ۳ میلیون دالر بازنشسته شد، گفت: “انتظار برای سرمایه گذاری کردن یکی از بدترین کار است. پول هرکس میتواند به چرخش بیندازد.”

پس از همه، سرمایه گذاری پس انداز تان در بازار سهام، به جای آن که در یک حساب پس انداز سنتی قرار دهید، لازم است تفاوت ۳.۳ میلیون دالر را در بیش از ۴۰ سال محاسبه کنید.

خوشبختانه، سرمایه گذاری به اندازه ای که به نظر می رسد، پیچیده نیست.  با توجه به ESI Money، سه عامل است که چگونگی انجام سرمایه گذاری تان را تعیین می کند:

۱. جدول زمانی شما

ESI Money اعداد را خرد کرد و دریافت که زمان مهمترین عامل در سرمایه گذاری شماست. او گفت: “شما هرچه بیشتر صرفه جویی کنید و منتظر سرمایه گذاری باشید، به همان اندازه خودتان را هزینه می کنید.”

به عبارت دیگر، همه چیز در مورد به حداکثر رساندن سود »منافع مرکب« است.

بهترین راه برای به حداکثر رساندن درآمد این است که همیشه صرفه جویی و سرمایه گذاری را به طور مداوم ادامه بدهی، اما ایده همچنان باقی ست که: به هر قدر زمان که پول تان  نیاز دارد تا رشد کند، به همان اندازه عمر تان به آخر می رسد.

۲. چقدر سرمایه گذاری می کنید؟

میزان درآمد تان از کسب و کار تان وابسته به میزان مقدار پولی ست که سرمایه گذاری کرده اید. خبر خوب این است که شما مجبور نیستید یک مقدار زیادی پول را برای کسب درآمد در طول زمان مصرف کنید. شما به راحتی می توانید با کمک ۱۵٪، ۱۰٪ و یا حتی ۵٪ از درآمد قبل از مالیات  به حساب بازنشستگی تان شروع کنید.

اگر نگران سرمایه گذاری پول زیاد تان به خاطر ترس از دست دادن آن هستید، نگران نباشید. بیش از ۹۹٪ احتمال دارد که سرمایه گذاران بازار سهام سرمایه شان، حداقل سرمایه اولیه خود شان را حفظ کنند – همانند یک حساب پس انداز سنتی، با توجه به تجزیه و تحلیل اخیر از تاریخ چهل ساله بازدهی توسط  NerdWallet.

۳.  نرخ بازگشت

همچنان، تجزیه و تحلیل NerdWallet دریافت که سرمایه گذاران از ۹۵ درصد فرصت درامد تا نزدیک به سه برابر سرمایه گذاری اولیه شان دارند، در حالی که محافظه کاران سنتی کمتر از ۳ درصد فرصت درامد تا سه برابر سرمایه ی اولیه ی شان دارند.

با این حال، نرخ رشد پول شما کاملا از کنترل شما خارج است. این ماهیت بازار سهام است –   حتی Warren Buffett، سرمایه گذار افسانه ای نمی تواند بازدهی های زیاد را تضمین کند.

در نهایت، اگر سرمایه گذاری شما از تورمی که باعث می شود نرخ بهره پول تان را در یک حساب بانکی به حد اقل برساند بیرون بیایید، کار عالی انجام داده اید. برای به حداقل رساندن خطر، تنوع سرمایه گذاری های شما در میان انواع مختلف شرکت ها، صنایع و کشورها، کلیدی است.

برگردان شده از مقاله Business Insider

How
You Feel
In Kabul?