۱۰ قیمتی ترین سنگ های جهان:

 سنگ های قیمتی به دلیل داشتن ساختار کریستالی و ویژگی های نوری دارای ارزش فراوان اند  دلیل دیگری که بهای این سنگ ها را بالا برده است همانا کمیاب بودن آنها است. خانم ها از گذشته های دور تا امروز عاشق این سنگ ها که در ترکیب زیورآلات از آن استفاده می شود هستند البته ارزش این سنگ ها نظر به رنگ و ساختار آن متفاوت است حتا برخی از این سنگ ها ارزش بالاتر از طلا را دارند در این متن به معرفی ده سنگ قیمتی جهان می پردازیم: –

  

سنگ قولنج بیش از ۳ میلیون دالر در هر قیراط: 

این سنگ به دلیل ارزش تاریخی و بابت رنگ زیبا و کمیاب بودن آن از در جملهٔ گرانبها ترین سنگ جهان به حساب می رود. 

 serendibite حدود 2,000,000 دالر در هر قیراط:

این سنگ از ترکیب کلسیم منیزیم سیلیکون و اکسیژن ساخته شده است و از نگ های آبی ، سبز ، زرد با رگه های های سفید ترکیب شده است و در سریلانکا و برمه  شمالی پیدا می شود.

الماس سرخ – $ ۱،۰۰۰،۰۰۰ در هر قیراط:

این الماس برزگترین الماس سرخ در جهان است در حال حاضر کمیاب ترین الماس جهان میباشد شاید در حدود کمتر از ۳۰ الماس سرخ در جهان وجود داشته باشد.

گارنت آبی ۱۵۰۰۰۰۰ دالر در هر قیراط:

سنگی که در ایالات متحده آمریکا ، روسیه و ترکیه پیدا می شود و به رنگ های مختلف چون : سبز ، زرد ، آبی پیدا می شود و در دهه هفتاد کشف شده است. 

گراندیدریت ۱۰۰۰۰۰ دالر در هر قیراط:

این سنگ به رنگ های آبی ، سبز و سفید پیدا می شود و توسط شخصی به نام گراندیدیر کشف شده است و نام این سنگ از نام کاشف آن گرفته شده است. از ترکیب عناصر چون آهن، آلومینیوم و منیزیم ساخته شده است این سنگ فقط و فقط در ماداگاسکار پیدا می شود. 

پینیت ۵۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دالر در هر قیراط:

این سنگ به عنوان کمیاب ترین سنگ جهان مشهور است و برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ توسط یک کانی شناس بریتانیایی در میانمار کشف گردید ابتدا سه قطعه از این سنگ کشف گردید و فکر کردند که شاید تمام این سنگ ها به همین سه قطعه خلاصه می شود اما در سال ۲۰۰۵ در همان محل قبلی یک عده دیگر از این سنگ پیدا شد که اکنون  تعداد آن به ۲۵ قطعه می رسد. 

ماسگراویت ۳۵۰۰۰ دالر در هر قیراط:

این سنگ از ترکیب عناصری چون آلومینیوم ، منیزیم . بریلیم ساخته شده است در سال ۱۹۶۷ در آسترلیا  در منطقه ماسگریو کشف شده است . از این رو نامش را کاسگراویت گذاشتند. پس از آن در  سری لانکا ، گرینلند ، ماداگاسکار نیز پیدا شده است.

بریل سرخ ۱۰۰۰ دالر در هر قیراط:

این سنگ اولین بار توسط داکتر هاجر لامار در ایالت یوتا نیومکزیکو کشف گردیده است

 عقیق سیاه ۲۳۵۵ دالر در هر قیراط:

این سنگ از عناصر کاربن و اکسید آهن ساخته شده است و در استرلیا ، چک و ترکیه  پیدا  می شود  در حال حاضر طرفداران زیادی دارد.

ژرمژوئیت ۲۰۰۰ دالر در هر قیراط:

این سنگ برای اولین بار در سال ۱۸۸۳ در سیبری کشف شده است دارای رنگ آبی متمایل به رنگ ارغوانی است.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?