فرانسه برندهٔ جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ گردید

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ بیست و یکمین دورهٔ جام جهانی فوتبال است که از ۱۴ جون تا ۱۵ جولای ۲۰۱۸ و از ۲۴ جوزا تا ۲۴ سرطان در کشور روسیه برگزار گردید. حق امتیاز این مسابقات در تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۱۰ به روسیه اهدا شد. این اولین جام جهانی در تاریخ بود که در اروپای شرقی برگزار گردید.

مسابقات نهایی شامل ۳۲ تیم بود که ۳۱ تیم آن از طریق مسابقات مقدماتی انتخاب شدند و یک تیم نیز به عنوان میزبان به صورت خودکار مشخص شد. مجموع بازی‌های این تورنمنت ۶۴ مسابقه بود که در ۱۲ ورزشگاه و ۱۱ شهر برگزار گردید. دیدار فینال این تورنمنت نیز در تاریخ ۱۵ جولای ۲۰۱۸ در ورزشگاه لوژنیکی شهر مسکو برگزار شد.

اولین گل این رقابت‌ها ‌ر  یوری گازینسکی بازیکن تیم ملی فوتبال روسیه در بازی افتتاحیه وارد دروازه عربستان کرد .سر انجام پس از رقابت های شدید  در دیدار نیمه نهایی تیم فرانسه با بلجیم به رقابت پرداخت و تیم کرواسی با انگلستان. در نتیجه فرانسه توانست بلجیم را شکست بدهد و کرواسی انگلستان را. بعد این دو تیم یعنی فرانسه و کرواسی وارد مرحلهٔ نهایی ( فینال) گردیدند.

 دررابطه به تیم ملی فوتبال فرانسه باید گفت که این تیم یک تیم بین‌المللی فوتبال است که شامل بهترین بازیکنان فوتبال فرانسوی و تحت نظارت فدراسیون فوتبال فرانسه می باشد. این تیم عضو یوفااست و طی سال‌های اخیر موفقیت‌هایی کسب کرده است از جمله مقام قهرمانی در جام جهانی سال ۱۹۹۸ و ۲۰۱۸ و نایب قهرمانی در ۲۰۰۶.همچنان تیم ملی فوتبال کرواسی یک تیم فوتبال بین‌المللی است که به نمایندگی از کشور کرواسی به میدان رفت. زلاتکو دالیچ سرمربی این تیم بود. این تیم زیر نظر فدراسیون فوتبال کرواسی فعالیت کرد. در نتیجه تیم فوتبال فرانسه با نتیجه چهار ـ دو (۴ـ۲) برندهٔ مسابقات فوتبال جام جهانی گردید. بازیکنان این تیم نهایت خرسند به نظر می رسیدند. در حین اهدای جام به بازیکنان فرانسه، با آنکه  باران به شدت می بارید حتا دوربین ها به درستی نمی توانستند تصویری برداری کنند اما باران شدید مانع تجلیل بازیکنان فرانسه نگردید چون ایشان در زیر باران نهایت خرسندی از خودشان نشان دادند و همراه با جام جهانی تصویر های یادگاری می گرفتند.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?