متولد کدام فصل هستید؟

خصوصیات خلقی و رفتاری متولدان ماه های مختلف سال یکی از موضوعات جالب و محبوب نشریات و مجله های امروزی است. حتی اگر شما به آن اعتماد نداشته باشید با آن هم به احتمال زیاد طالع ماه خود را می خوانید. موضوع مهم این است که آیا از نظر علمی فصل ها و ماه ها و روز ها می تواند تاثیراتی بر شخصیت انسان ها داشته باشد. تحقیقات جدید نشان می دهد که فصل تولد می تواند تاثیراتی بر خلق و خوی انسان داشته باشد. محققان با بررسی 400 فرد بالغ به این نتیجه رسیده‌اند که افرادی که در فصل های یکسان به دنیا آمده اند،خصوصیات اخلاقی یکسان و شبیه به هم دارند و هر کس در هر فصلی که به دنیا آمده باشد دارای خصوصیات اخلاقی منحصر به آن فصل است. دانشمندان دلیل این وابستگی اخلاقی به فصل را این گونه توضیح داده اند که در هر فصلی با توجه به گرما و سرمای محیط ، میزان هورمون دوپامین و سرتونین که کنترل کننده رفتار انسان ها است تغییر می کند و باعث تغییر در اخلاق هر فرد می شود. محققان به این نکته پی برده اند که افرادی که در تابستان بدنیا آمده اند بیشتر از سایر مردم دم دمی مزاج اند و از طرف دیگر افرادی که در بهار و تابستان بدنیا آمده اند تمایل بیشتری به مثبت بودن دارند.

بهار: متولدان بهار بزرگ ترین متولدان سال هستند که بخاطر قرار گرفتن در ابتدای سال، چند نکته مثبت و منفی دارند. متولدان این فصل شجاع، خوشبین، صادق، مهربان ، آرام و خونگرم هستند، ولی بی صبر و دمدمی مزاج و تهاجمی نیز هستند. بهاری ها علاقمند به مدیریت و کنترل دیگران، اهل رقابت فزیکی و ورزش فردی می باشند و دوست ندارند بیکار و بی حرکت باشند.

تابستان: متولدان این فصل خلاق، پرانرژی، بخشنده، خوش قلب و شوخ طبع هستند،اما در عین حال مغرور،تنبل و خودپسند هم هستند. تابستانی ها بیشترین طول عمر را دارند. متولدان این فصل خوبی شان در این است که مادر در اواخر بارداری ازهوای خوب و نور کافی بهره می برد و پس از تولد هم نور زیادی را دریافت می کند. متولدان این فصل بیشتر با احتمال افسردگی فصلی در پاییز و زمستان مواجه اند. آن ها به خاطر قرار گرفتن در معرض نور و آفتاب زیاد در ابتدای تولد و تشکیل سیستم  عصبی به اساس آن به گرما عادت کرده اند و احتمالاً در آینده مشکل بیشتری با فصل های سرد خواهند داشت. متولدان تابستان احتمال بیشتری دارد که به قد بلندتر و تن سالم تری برسند.

پاییز:متولدان این فصل مهربان و اهل مدارا هستند. ضعف شان در بی توجهی به خودشان است،اهل دعوا نیستند و دوست ندارند تنها باشند. از نظر طول عمر، متولدان پاییز بعد از تابستانی ها بیشترین طول عمر را دارند. پاییزی ها معمولاً در بزرگسالی آدم های شادتری هستند و کمتر دچار افسردگی می شوند و دلیل آن هماهنگ شدن نوزاد با شرایط سخت در 6 ماه اول تولد است. متولدان این فصل از اعتماد به نفس بالایی برخوردار اند طوری که در مکتب و دانشگاه معمولاً سرگروه ها از نظر فعالیت های گروهی، متولدان پاییز هستند.

زمستان: متولدان این فصل افراد انعطاف ناپذیر و مستقل، دارای ویژه گی های اصیل و ارزشمند زیاد، ذاتاً افرادی اعتماد به  نفس مطمین، مصمم، بااراده، خونسرد و آرام هستند. کودکانی که دراین فصل متولد شده اند، اواخر دوران بارداری مادر را در فصل های سرد سال تجربه کرده اند که در آن مادر از نور کافی خورشید محروم بوده است. یک تحقیق گسترده در امریکا نشان می دهد که متولدان زمستان استعداد های تحصیلی کمتری از خودشان نشان می دهند و در آینده درآمد کمتری هم خواهند داشت. متولدان این فصل احتمالاً خیلی گرمایی هستند.


نوشته از: الهه مقصودی

   

How
You Feel
In Kabul?