سنگ ماه تولد

سنگها می توانند بر فعالیت هایتان تاثیر بگذارند. دانشمندان بر این باورند که هر سنگ با متولد ماه خاصی ارتباط بیشتر و بهتری برقرار می کند و می تواند برای درمان بیماریها یا متعادل کردن قوای روحی و دماغی او مثمر ثمر باشد.  

حمل: الماس، یکی از گرانبهاترین و زیباترین سنگهای موجود در طبیعت با متولدین حمل ارتباط بیشتری برقرار می کند. این سنگ اعتماد به نفس را افزایش می دهد و احساس شکست ناپذیری را در انسان تقویت می کند. افرادی که از این سنگ استفاده می کنند از بیماری های اعصاب و روان در امان اند.

ثور: سنگ متولدین ماه میانی بهار، زمرد است. زمرد از زمان خیلی دور به عنوان سنگ درمانی به کار می رفته است. یکی از مهم ترین ویژگی های آن این است که روح و جسم را با هم متعادل می کند. این سنگ سمبل قدرت سلامتی و ثروت است. همچنین ادراکات شهودی را افزایش می دهد و در ایجاد نبوغ تاثیر دارد.

جوزا: سنگ اختصاصی متولدین ماه جوزا مروارید است. این سنگ زیبا را مظهر پاکی، زیبایی و ظرافت می دانند. به مروارید، داروی جادویی نیز می گویند که ضد اضطراب عمل می کند. علاوه بر آن همراه داشتن مروارید باعث میشود قوه ابتکار شما بهتر عمل کند و خلاقیت تان افزایش یابد.

سرطان: سنگ متولدین نخستین ماه تابستان یاقوت سرخ است که به رنگ تیره در طبیعت دیده می شود. رنگ سرخ یاقوت سمبل عشق، میهن پرستی و خشم است. این سنگ به صاحبش نیروی خاصی از جمله سلامتی، دانش، ثروت و موفقیت در عشق می دهد.

اسد: پریدوت و اونیکس سنگهای متولدین مرداد ماه هستند. باور عمومی این است که همراه داشتن این سنگ ها به قلب نیرو می بخشد و نیز گردش خون را منظم می کند و باعث تقویت استخوان ها می شود.

سنبله: یاقوت کبود سـنگ مخصوص متولدین ماه سنبله است. این سـنگ دارای خاصیت شفابخشی است.  یاقوت کبود نماد عزت، وفاداری، آرامش، عقل و خلوص نیت است.

میزان: دو سنگ اوپال و کهربای گلابی نماد متولدین این ماه است که نشان دهنده امید، خلاقیت، بی گناهی، بدست آوردن مال و ثروت و چشم پوشی از بدی دیگران است. از این سنگ به طلسم خوشبختی نیز یاد شده است. در گذشته از این رنگ برای درمان افسرده گی استفاده می کردند.

عقرب: یاقوت سرخ سـنگ متولدین این ماه است. یاقوت سرخ ایمنی بدن را افزایش می دهد و از لحاظ روانی هم باعث رهایی از وابستگی های روانی می شود. از زمان قدیم متداول بوده که به زوجهای جوان توصیه می شده این سنگ را برای وفای بیشتر نسبت به شریک زندگی به گردن بیاویزند.

قوس: از سنگ فیروزه به عنوان سنگ حامی یاد شده است. این سنگ زیبا، سنگ  متولدین ماه قوس است. فیروزه ضد افسردگی است، نشاط می آورد و التهبات پوستی را نیز فرو می نشاند.

جدی: لعل سنگ متولدین ماه جدی است. این سنگ نماد عشق، ثبات و ایمان است. اگر این سنگ را به صورت گردنبند، گوشواره یا انگشتری به همراه داشته باشید از قدرت و اراده و انرژی بالایی برخوردار می شوید. 

دلو: آماتیست، سنگ کریستالی بنفشی که به اضطراب پایان می دهد سنگ متولدین ماه دلو است. این سنگ ضد اضطراب و کابوس بوده و نماد آرامش، صلح، اعتدال، نیرومندی و شجاعت است.

حوت: متولدین آخرین ماه سال با مرجان پیوند برقرار می کنند. مرجان از گیاه دریایی به دست می آید و از رنگ سرخ پررنگ یافت می شود. متولدین حوت که به راحتی نمی توانند خود را با محیط وفق دهند با همراه داشتن مرجان می توانند بر این ضعف فائق آیند.


نوشته از: الهه مقصودی

How
You Feel
In Kabul?