طرز تهیهٔ گوش‌فیل( کلچهٔ خانگی برای عید)

 

گوش فیل از از جمله کلچه های خاص کابلیان و اکثر مردم افغانستان است که در مناسب های ویژه همچون، اعیاد ، نوروز…و غیره تهیه می‌گردد. از اینکه در نزدیکی های عید قرار داریم، خواستیم طرز تهیه، این کلچهٔ خانگی را برای شما آموزش بدهیم زیرا نسبت به کلچه های بازار هم صحی است و هم خوشمزه پس با ما همراه باشید.

مواد لازم:

یک کیلو آرد ترمیده

سه گیلاس شیر

چهار عدد تخم مرغ

یک گیلاس روغن جامد

نیم گیلاس بوره میده شده

هیل به مقدار ضرورت

یک قاشق غذا خوری بیکینگ پودر

طرز تهیه:

مواد لازم  از قبیل آرد ، بورهٔ میده شده، تخم، روغن جامد، هیل و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و همراه با شیر خمیر کنید طوری که خمیر تان یک‌دسست باشد زیاد نرم نبوده  بل سخت باشد. خمیر را برای مدت نیم ساعت بگذارید بعد، از خمیر چانه( زغاله) ها درست کرده و روی آن را با پلاستیک بپوشانید تا خشک نشود. بعد زغاله ها را به شکل نسبتا ضخیم تر از ماشین آش بکشید. اگر ماشین آش ندارید این کار را با آشگز نیز می توانید انجام دهید. سپس  روی خمیر های هموار شده را با روغن جامد چرب کنید و آن را همراه با دست تان لوله کنید. تمام خمیر را به این شکل یاد شده درآورید و بعد خمیر های لوله شده را دوباره از درجهٔ نازکتر ماشین بکشید و به شکل دلخواه برش کنید. برخی به شکل گوش فیل آن را برش می‌کنند از اینرو به نام گوش‌فیل یاد می‌شود ولی برخی به انواع و اقسام مختلف طبق میل خویش برش می‌کنند. پس از برش کردن روغن را در یک دیگ انداخته، روی حرارت آتش قرار داده بگذارید داغ شود و خمیر های برش کرده را  در روغن قرار دهید. متوجه باشید که خمیر در روغن زیاد سرخ نشود یعنی سفیدی‌اش را از دست ندهد.پس از اینکه گوش فیل را از روغن بیرون کردید مقداری از بورهٔ کوبیده شده را همراه با پستهٔ میده شده روی آن بپاشید تا زیبایی آن دوچندان گردد.

هموطنان عزیز امیدوارم تهیهٔ گوش‌فیل را فرا گرفته باشید و از آن برای  روز های عید تان آماده سازید. بازهم اگر سوالی داشتید در کامنت بنوسید و پاسخ بگیرید.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?