معرفی پنج رمان جذاب وعاشقانه که از خواندن آن لذت خواهید برد

دوستان عزیز به جای اینکه وقت تان را پای تماشای سریال های تلویزیونی تلف می کنید، توصیه می‌کنم رمان بخوانید با این کار علی الرغم اینکه سرگرم می شوید، سطح فهم و سواد تان به مراتب بالا رفته قدرت تجزیه و تحلیل مسایل زندگی را پیدا خواهید کرد.از این سبب در این نوشته پنج رمان جذاب و عاشقانه را برای تان معرفی می کنم.

غرور و تعصب اثر جین آوستین: این رمان در رابطه به خانواده یی است که دارای چهار دختر جوان است و مرد پولدار و مجردی در همسایگی آنها قرار دارد. این خانواده قصد دارد یکی از دخترانش را به مرد مجرد پولداری که در همسایگی شان قرار دارد، بدهد… این داستان از روابط درجه یک عاشقانه حکایت می‌کند.

مادام بواری اثر گوستاوفلوبر: این داستان در پیوند به یک دختر شهرستانی و ساده است که معنای واقعی عشق را نمی داند وی عاشق، زیبایی، ثروت، لباس های به سطح بالا… و غیره است. یعنی عشق را با خیالبافی ها ، جا طلبی ها و ایده آل های نامطلوب به اشتباه گرفته است. وقتی متوجه اشتباه‌اش می شود، کار از کار گذشته است.

گتسبی بزرگ اثر اسکات فیتزجرالد: این رمان در رابطه به پسر جوان ، بی سواد، جاه طلب و ماجراجویی است که پس از جنگ جهانی اول به درجهٔ افسری رسیده و در میان اشراف نیویورک برایش جا  پیدا کرده است. اما از درون افسرده است. با خواندن این رمان از همان اول سرگرم می‌شوید و کار و بار تان را فراموش می کنید. فصل های اول این رمان ناامید کننده است اما در فصل اخیر شما را شگفت‌زده می سازد.

آناکارنینا اثر لئوتولستوی: درونمایهٔ اصلی این رمان در رابطه به جستجوی عشق در مسیر اشتباه است. در این رمان خانمی به نام انا از شوهرش خسته شده  با مرد عاشق پیشهٔ دیگر به نام وروسکی دل می بندد بعدأ می داند که چه اشتباهی را مرتکب شده است از این رو خودش را از بین می برد.

بیگانه اثر آلبرکامو:  این داستان در بارهٔ مردی به نام مرسو است که در ابتدای داستان برای مراسم تدفین مادر خود به شهری دیگر سفر می‌کند و این نقطه آغاز رمان کوتاه بیگانه است. توصیفات رفتار مرد و نوع عکس‌العمل‌های مرسو به جهان اطرافش به‌قدری عجیب و ناملموس است که در هر سطر و صفحه کتاب دچار حیرتتان خواهد کرد.این اثر یک داستان جذاب و خواندنی است که مطمئنا از خواندن آن لذت خواهید برد.


نوشته از: مطواع کبیر

 

How
You Feel
In Kabul?