پربیننده ترین سریال های خارجی شبکه های تلویزیونی افغانستان

افغانستان بازار گرم سریال های خارجی است. بعد از سقوط رژیم طالبان در افغانستان رسانه ها رشد چشمگیر داشته است تا جایی ‌که این یک در افغانستان حدود 75 کانال تلویزیونی فعالیت دارد. حالانکه قبل از آن فقط یک کانال تلویزیونی فعالیت داشت که آن هم دولتی بود.

در سال های اخیر هنر دوبله فیلم و سریال های خارجی در افغانستان پیشرفت چشمگیر کرده و شماری از رسانه های خصوصی با روش های حرفه یی توانسته اند جذابیت سریال های دوبله شده خارجی را برای بینندگان خود بیشتر کنند. یعنی نحوه اجرای دوبلران افغان به جذابیت این سریال ها افزوده است و شب ها هزاران خانواده در شهر های مختلف افغانستان پای تلویزیون های خود می نشینند و انتظار نشر سریال های دلخواه خود را می کشند. نشر این سریال های خارجی دوبله شده بخصوص سریال های ترکی مردم را در طرز استفاده از لباس و زندگی اجتماعی شان بیشترمتاثر کرده است و اکنون صد ها دکان در شهر کابل وجود دارد که لباس های ترکی و هندی را به فروش می رسانند. بیشترین این لباس ها را دختران جوان میخرند.

وادی گرگ ها: جذاب ترین و پربیننده ترین سریال ترکی که علاقمندان زیاد آنرا مرد ها تشکیل می دهد.این سریال در باره یک باند مافیای که می خواهد کشورش را تحت کنترل بگیرد، می باشد.  این مبارزه از خیابان ها شروع می شود و قدم  به قدم تا شورا که در راس سلسله مراتب قرار دارد، کشیده  می شود.

بهار: بهار نام شخصیت اصلی این سریال است. این شخصیت نماد مثبت اندیشی و سخت کوشی می باشد. این سریال داستان زندگی دختر ساده و جوانی را به تصویر می کشد که در یک خانواده نسبتاً فقیر در استانبول زندگی می کند. او به خاطر مشکلات اقتصادی مجبور به ترک تحصیل می شود و برای کمک به خانواده خود -که در اصل دختر واقعی آن خانواده نیست- در یک  فروشگاه مشغول کار می شود.

جاسوس: سریالی با ژانر اکشن، جنایی و درام است. ساخت این سریال در سال 2016م آغاز و یکی از تولیدات پر مخاطب و موفق جدید ترکیه می باشد. این سریال ماجرای جدایی دو برادر توسط دوست پدرشان  در کودکی است و زمانی که بزرگ میشوند هدف شان انتقام و پیدا کردن یکدیگر می باشد.

صدف (ملخ چارپلاق): سریال جذاب و دیدنی و در حین حال با نشاط است که با دیدن یک قسمت آن نمی شود از قسمت های دیگر دل کند. این سریال زندگی مردم قریه یی را به تصویر می کشد که از یک طرف می خواهند تا از آن قریه نجات پیدا کنند و از جانب دیگر از آن دل کنده نمی توانند.

نیهان: یکی از پرطرفدار ترین سریال های ترکی می باشد. این سریال ترکی یکی از گران ترین و پرهزینه ترین سریال های کشور ترکیه است که جوایز زیادی را بدست آورده است. این سریال را برندی بنام اکیا که تولید کننده لوازم آرایشی پوست و مو است، تامین کرده است.

مرلین: سریالی که بیشترین علاقمندان آن را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهد. داستان سریال برگرفته از افسانه مرلین جادوگر و پادشاه آن زمان  آرتور است. این سریال محصولی از کشور انگلستان  در سال 2012م می باشد.


نوشته از: الهه مقصودی

How
You Feel
In Kabul?