۱۰ خوشبو ترین گل جهان

گل ها قشنگ‌ ترین هدیه یی است که خدا طبیعت را بخشیده و دامانش را به وسیلهٔ آن مزین ساخته است. لطیف ترین موجوداتی که ازبطن طبیعت زاده می شوند و طبیعت به سان مادر مهربان، کودکان نوزادش را با مهرورزی های فراوان پرورش می دهد. از اینکه گزندی به جسم لطیف ایشان نرسد در ایام کودکی آنها را در میان پوشش سبز رنگ نگهداری می کند. هرصبح همینکه خورشید طلوع می کند ، ابتدا گونه های قشنگ کودکان طبیعت را بوسه می زند و از نورخویش برای آنها غذا تهیه می کند تا اینکه با ناز و نعمت فراوان بزرگ می شوند هنگامی که جوان می گردند لباس سبز رنگ کودکی را از تن خویش دور می سازند و با باز کردن لایه های خویش لبخندی بر رخ طبیعت می زنند. گویا از زحمات او قدردانی کرده باشند. گل ها در کنار زیبایی، با رایجهٔ معطرخویش فضای طبیعت را مطبوع می سازند. شاید به همین دلیل باشد که آدم ها عاشق گل اند و آن را به عنوان هدیه نثار همدیگر می کنند. با آنکه تعداد گل ها در جهان بیشمار اند و هر کدام زیبایی خودش را دارد ولی ما در این متن خوشبو ترین گل های جهان را به معرفی می گیریم:

 ویستریا: گلی به رنگ ارغوانی و سفید به شکل خوشه های انگور است. این گل در ایالات متحده آمریکا ،ژاپن و چین یافت می شود. گل ویستریا رایحهٔ خیلی مطبوع دارد

گل یاسمن: گلی که نه تنها انسانها بل پروانه ها نیزعاشق بویش اند. بوی این گل از طرف شب معطر شده و تعداد زیادی از شب‌ پرها را به اطراف خودش جمع می کند. این گل بیشتر در جنوب آمریکا ،مکزیک، اقیانوس آرام، و جزایر کارائیب دریافت می گردد.

گل مروارید: این گل همچون دانه های مروارید بوده و به رنگ سفید مایل به زرد است و در سواحل دریای مدیترانه دریافت می گردد در طول فصل بهار، رایحهٔ آن طبیعت را خوشبو نگه می دارد.

نخود شیرین: دلیلی که چرا این گل را به نام نخود شیرین یاد می کنند واضح نیست به هر رو این گل به رنگ زرد ، سفید و سرخ یافت می شود و در سواحل مدیترانه بیشتر می روید

گل لالهٔ عباسی: عطر این گل در فصل گرما شدت می گیرد از این رو در عصرگاه ها بوی معطری از آن پخش می شود.

کیهان شکلات: گل دایره یی شکل بوده و دارای رنگ جگری و یا قهوه یی مایل به سرخ  دارد بوی خوشی همچون وانیل دارد.

یاس: این گل در نواحی گرمسیر در سرتا سر دنیا پیدا می شود. شکل آن ستاره یی بوده و رنگ سفید مایل به زرد دارد. بوی آن در تمام جهان از شهرت خاصی برخوردار است از اینرو از آن در ساختن عطر و لوازم آرایشی استفاده می گردد

رز: گلی که انواع زیاد دارد و گونه های آن به صد نوع می رسد. این گل در آسیا، آمریکای شمالی و اروپا دریافت می گردد.

گل زنبق وحشی یا گل برف: شکل آن همچون دانه های برف قشنگ ، کوچک و سفید است. بیشتر در آسیای شمالی دریافت می گردد این گل دارای رایحهٔ مطبوع و خوشایند است.

گاردانیا: نام این گل را به یاد گیاه شناس معروف اسکاتلندی« الکساندر گاردن» گذاشته اند گل خوشبویی که در نواحی آسیای جنوبی و افریقا پیدا می شود.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?