۵ آهنگ ماندگار خانم هنگامه

خانم هنگامه، آواز خوان مطرح کشور در شهر کابل چشم به جهاد گشود و از سن ۱۲ سالگی در رادیو تلویزیون آهنگ خوانده است. در ابتدا آهنگ های استاد مهوش را باز خوانی می کرد اما آهسته آهسته راهش را در عرصه هنر پیدا کرد و به هنرمند صاحب سبک مبدل گشت. اکنون خانم هنگامه از پر آوازترین و محبوب ترین آواز خوانان کشور بوده که آواز گیرا و دلنشینش نوازشگر روح و روان آدمی ست.در این جا پنج آهنگ ماندگار و پرآوازه اش را به دست نشر می سپاریم. بشنویید و کیف کنید.

با تو پر ترانه می شود دلم: خانم هنگامه این آهنگ عاشقانه را چنان با ملایمت و ظرافت خوانده است که همچون مرحمی ، درد دل عاشقان را  مداوا می کند. شنیدن این آهنگ، ذهن را به نحوی آرامش می بخشد و احساسات  و عواطف نهفتهٔ انسان را بر می انگیزاند.

گل به دامان توام: این آهنگ  آرام و عاشقانه را با همسر سابقش احمد ولی دو گانه خوانده است.این آهنگ شهرت آن هردو را به بالاترین حد رسانده است.

بروید ای حریفان بکشید یار ما را: خانم هنگامه شعری از حضرت مولانا را با رسایی تمام و لطافت بی پایان ادا کرده است. شعر این آهنگ حکایت از یار گریز پا دارد . یاری که رفته است و دوباره قصد برگشتن ندارد. عاشق از دوری اش به سرحد جنون رسیده او به هر نحوی که شود خواستار معشوقش است به همین سبب می گوید

 به ترانه های شیرین به بهانه های رنگین

بکشید سوی خانه مه خوش لقای ما را

لب های سردم جان گرفت: این آهنگ حکایتی ست از سودایی و دیوانگی عاشقی که از دوری معشوق از پا در آمده است. ولی دیدار دوبارهٔ یار برایش حیات بخشیده و به نحوی جان می گرفته است.

در عمق چشم های سیاهت: این آهنگ  بیانگری نگاهی ست که در سکوت راز دل معشوق را همچون صفحه های کتاب می خواند بدون اینکه لب به سخن بگشاید. این آهنگ در واقع در وصف نگاه یار خوانده است و نگاه او را به شاهین بلند پرواز شبیه ساخته است که واژه  های نا گفته اش را از روی سطر های دلش دانه دانه می چیند.

How
You Feel
In Kabul?