۵ آهنگ گوش‌نواز آریانا سعید

آرایانا سعید آواز خوان خوش صدا و خوش سیمای کشور در سال ۱۹۸۵ در شهر کابل زاده شده است. آریانا دوست دارد در وطن و در کنار هموطنانش باشد از اینرو بیشترین وقتش را در افغانستان سپری می کند. وی در عرصهٔ هنر آوازخوانی استعداد فطری و خدایی داشته و به قول خودش موسیقی را به گونهٔ حرفه یی نیاموخته و در این راه نزد کسی شاگردی نکرده است بل علاقمندی‌اش به هنر آواز خوانی سبب شده است تا او را به سرحد مطرح ترین آواز خوانان کشور برساند. اکنون آریانا هنرمندی به اصطلاح به سر زبان ها است و هواداران زیادی در سرتاسر کشور دارد.

باآنکه در راه رسیدن به این شهرت و محبوبیت، مشکلات زیادی را متقبل شده از جمله ایراد های در نحوهٔ لباس پوشیدنش ،  تهدید ها ، اخطاریه ها و هزار و یک نوع مشکل دیگر سد راهش قرار گرفته است ولی بآنهم از هنرش دست بردار نشده  و در سخت‌ترین شرایط ، کنسرت اجرا کرده است. آریانا آهنگ های زیادی صوتی و ویدیویی دارد و در حال حاضر آهنگ هایش در صدر جدول آهنگ های فرمایشی رادیو و تلویزیون قرار دارد.

 آهنگ الی جو: از جمله آهنگ های شاد آریانا به لهجه هزاره‌گی است. آریانا لهجهٔ هزاره‌گی را با  مهارت  تمام خوانده است گویا سال ها با این لهجه زنده‌گی کرده باشد. در ضمن ویدیوی این آهنگ  خیلی زیبا بوده و یک قسمت آن در ولایت زیبای بامیان تصویر برداری شده است.

آهنگ انارم انارم: از جمله شاد ترین و پر طرفدار ترین آهنگ آریانا است و شنونده‌گان زیادی دارد.

آهنگ کمک کمک: از جمله آهنگ های آرام و عاشانهٔ آریانا است ویدیوی این آهنگ به شکل دنیای تخیلی ساخته شده است که توجه بیننده‌گان را به خودش جلب می کند.

آهنگ مادر: آریانا در این آهنگش درد مادران افغان را بیان داشته و در ویدیوی  آن زنده‌گی مادران و موانع هایی که سد راه زنان در جامعهٔ افغانی قرار می گیرد به تصویر کشیده شده است.

زن استم: آریانا از طریق این آهنگ همدردی و حمایتش را در برابر زنان افغان اعلام داشته است.

How
You Feel
In Kabul?