بهترین فیلم های حماسی جهان

در این نوشته هشت بهترین فیلم حماسی جهان را به معرفی می گیریم.

تروا: فیلم حماسی اکشن آمریکایی به کارگردانی ولفگانگ پترسن و با بازی برجسته بردپیت در نقش آشیل است که در سال 2004 اکران شد. داستان فیلم برگرفته از ایلیاد اثر حماسی شاعر یونانی هومر است که پی آمد های جنگ 10 ساله تروا را از آغاز تا پایان نشان می دهد. این فیلم به اساس یکی از افسانه های بزرگ یونان ساخته شده است.

لورنس عربستان: این فیلم محصول سال 1962 بریتانیا است. فیلم به تجربه های لورنس در عربستان در زمان جنگ جهانی اول می پردازد. فیلم حماسی دیوید لین برنده هفت جایزه اسکار شد.

گلادیاتور: فیلمی حماسی ساخته ریدلی اسکات. داستان فیلم مربوط به سال 180 میلادی و درباره مثلث ماکسیموس سردار، سزار مارکوس و کومودوس پسر وی است، زمانی که دامنه امپراتوری روم باستان از صحراهای آفریقا تا مرزهای انگلستان شمالی گسترده است. با فیلم گلادیاتور، امپراتوری روم بعد از غیبتی سی و پنج ساله توسط ریدلی اسکات به پرده سینماها بازگشت.

 بن هور: بن هور فیلم درام- حماسی بیلی وایلدر محصول سال 1959 است و از پرآوازه ترین و باشکوه ترین فیلم های تاریخ سینما به شمار می رود. بن هور نامزد دریافت 12 جایزه اسکار بود و در نهایت موفق به کسب 11 جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم شد که خود رکوردی در دریافت جوایز اسکار تا سال 1997 برای این فیلم بود.

دلاور: فیلمی حماسی آمریکایی به کارگردانی و بازیگری مل گیبسون، فیلم محصول سال 1995 کمپنی های آمریکایی پارامونت پیکچرز و فاکس قرن بیستم است. مل گیبسون در نقش ویلیام والاس، جنگجویی اسکاتلندی که رهبری اسکاتلندی‌ها را در اولین جنگ استقلال طلبی علیه ادوارد بر عهده داشت. این فیلم نامزد ۱۰ جایزه اسکار در مراسم شصت و هشتمین جوایز اسکار شده بود و توانست ۵ جایزه اسکار شامل جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین فیلمبرداری، بهترین کارگردانی، بهترین تدوین صدا و بهترین چهره پردازی را از آن خود کند.

فتح بهشت: نام  فیلم حماسی از  ریدلی اسکات دربارهٔ کریستف کلمب و فتح قاره آمریکا است  ژرار دوپاردیو بازیگر نقش اول این فیلم است. این فیلم محصول سال 1992 است. کریستف کلمب اعتقاد دارد که کره ی زمین گرد است و برای دستیابی به سرزمین های بکر و ثروتمند باید در اقیانوس به طرف غرب حرکت کرد. سرانجام در سال 1492، کلمب با سه کشتی پینتا، نینیا و سانتا ماریا رهسپار دریا و کشف قاره ی نو می شود.

رابین هود: نام یک فیلم آمریکایی و حماسی به کارگردانی ریدلی اسکات است که بر اساس داستان رابین هود و جنگل شروود ساخته شده است. در این فیلم راسل کرو نقش رابین هود را بازی می‌کند. رابین هود در سال  2010 میلادی در آمریکا منتشر شد.

میهن پرست: یک فلم جنگی تاریخی به کارگردانی رولند امریش و نویسندگی رابرت رودات و با نقش آفرینی مل گیبسون و کریس کوپر است. میهن‌پرست ساختهٔ شرکت فیلم سازی سنتروپولیس بوده و توسط کلمبیا پکچرز پخش شده است. این فیلم به طور عمده در مناطق روستایی کارولینای جنوبی و یورک ساخته شده است. میهن ‌پرست رویدادهای واقعی جبهه جنوبی جنگ انقلاب آمریکا را روایت می‌کند، اما به خاطر به تصویر کشیدن جنایات برخی از چهره‌های تاریخی جنجال‌ برانگیز شد.


نوشته از: الهه مقصودی

How
You Feel
In Kabul?