سرمایه دار ترین هنر‌پیشه های بالیوود

«بالیوود» از بزرگ‫ترین تولید کننده گان فیلم سازی جهان است که بیش از سه و نیم میلیارد مخاطب و علاقه‫مند در سراسر جهان دارد. نام «بالیوود» از نام «هالیوود»، صنعت فیلم‌سازی ایالات متحده امریکا اقتباس شده است. بالیوود دارای بهترین و موفق‫ترین هنرپیشه‫های سینمایی است. بالیوود هم از لحاظ فعالیت‫های هنری و هم ثروت و دارایی در تمام جهان شهره شده است. در این متن، سرمایه‫دار ترین هنرپیشه‫های بالیوود را به ترتیب معرفی می‫نماییم:

  1. شاهرخ خان با ۶۰۰ میلیون دالر دارایی: شاه‫رخ خان، هنرپیشه، پرودیوسر و شخصیت تلویزیونی در نوامبر سال ۱۹۶۵ زاده شده است. وی به‫نام (R.K) مشهور است. شاه‫رخ خان نه تنها از جمله‫ی سرمایه‫دار ترین هنرپیشه‫های بالیوود است، بلکه وی در رده‫ی سوم سرمایه‫دار ترین هنرپیشه‫های جهان نیز قرار دارد. شاه‫رخ خان، به‫نام پادشاه بالیود نیز یاد می‫گردد. وی علاقه‫مندان بی‫شماری در سر تا سر جهان دارد. تاهنوز شاه‫رخ خان در حدود سه صد فیلم نقش بازی کرده است و ۲۲۶ بار در جشنواره‫های فیلم نامزد شده است. ۲۰۷ بار برنده‫ی جایزه گردیده و از میان جایزه‫ها ۲۹ جایزه را بابت بهترین هنرپیشه‫گی کسب نموده است.
  2. امیتاب باچان با ۴۰۲ میلیون دالر دارایی: این هنرپیشه‫ی موفق دنیای بالیوود در ۱۱ اکتوبر سال ۱۹۴۲ زاده شده است. وی با موفقیتی که در عرصه‫ی هنرش دارد، لقب قهرمان بالیوود را از آن خود کرده است و الگویی برای هنرپیشه‫های نسل جوان بالیوود است. امروزه هنرپیشه‫های جوان بالیوود می‫کوشند رفتارها و کردارهای هنری امیتاب را به‫نحوی الگو برداری کنند.
  3. سلمان خان با ۲۰۰ میلیون دالر دارایی: عبدالرشید خان مشهور به سلمان خان هنرپیشه و پرودیوسر در ۲۷ دسامبر ۱۹۶۵ زاده شده است. وی نظر به فعالیت‫های هنری‌اش، چهار بار جایزه‫ی ملی را در جشنواره‫های فیلم از آن خود کرده است.
  4. عامر خان با ۱۸۵ میلیون دالر دارایی: عامر خان هنرپیشه، پرودیوسر و کارگردان فیلم است. وی در ۱۴ مارچ ۱۹۶۵ زاده شده است.عامر خان یکی از مشهور‌ترین و تاثیر گذار ترین هنرپیشه‫های بالیوود است. تفاوت عامر خان با دیگر هنر پیشه‫های سینمای بالیوود در این است که وی علاوه بر پرده‫های‫ بزرگ سینمایی، در پرده‫های کوچک سینما نیز نقش بازی کرده است و منحیث شخصیتی مشهور شده که در کار‫های اجتماعی سهیم است.
  5. اکشی کومار با ۱۸۰ میلیون دالر دارایی: اکشی کومار، هنرپیشه‫گی و پرودیوسری می‫کند و در ۹ سپتامبر ۱۹۶۷ زاده شده است. وی علاوه بر هنرپیشه‌گی در ورزش‫های رزمی نیز دسترسی دارد. اکشی کومار در بیشتر از ۱۰۰ فیلم هندی، نقش بازی کرده و چندین بار در جشنواره‫های فیلم نامزد شده است. وی دو بار منحیث بهترین هنرپیشه انتخاب شده است.
  6. ایشواریا رای با ۳۵ میلیون دالر دارایی: ایشواریا رای، هنرپیشه و مدل، در اول نوامبر سال ۱۹۷۳ زاده شده است. وی در سال ۱۹۹۴ برنده جایزه‫ی دختر دنیا گردیده و مشهور‫ترین مدل هندوستان است. ایشواریا از  زیبایی خیره کننده‫ی برخوردار است و چشمان آبی وی از بهترین چشمان جهان به حساب می‫رود. وی در رده‫ی اول لیست سرمایه‫دار ترین خانم‫های هنرپیشه‫ی هندوستان، قرار دارد.

How
You Feel
In Kabul?