فیلم شکل آب برندهٔ چهار جایزهٔ اسکار ۲۰۱۸ گردید

 فیلمی در ژانر فانتزی تاریک رمانتیک و درام به کارگردانی و نویسندگی گیرمو دل تورو ساخته شده است. از بازیگران این فیلم می توان از هاوکینز، مایکل شنون، ریچارد جنکینز، داگ جونز، مایکل استولبارگ و اکتاویا اسپنسر نام برد. برای آگاهی بیشتر با ما همراه باشید:

داستان فیلم در سال ۱۹۶۲ و در شهر بالتیمور اتفاق می‌افتد و وقایع زنی لال بنام الیسا را دنبال می‌کند که در آزمایشگاهی دولتی به عنوان نظافتچی کار می‌کند. با ورود موجود دوزیست عجیبی به آزمایشگاه، رابطه‌یی عاشقانه بین الیسا و آن موجود شکل می‌گیرد که این سبب آغاز ماجراهایی پر از خطر برای او می‌شود.

به عبارهٔ دیگر این فیلم به زندگی دختری بنام الیزا می پردازد که به دلیلی نامفهوم بر اثر زخمهایی بر روی گلویش، لال شده و در این بین در زندگی تنهایش در همسایگی یک پیرمرد تنها با گرایشات همجنسگرایانه، زندگی می کند. الیزا مستخدم یک مرکز آزمایشگاهی نظامی در آمریکا بوده و زمان فیلم هم به دهه ی ۵۰ میلادی، در عمق جنگ سرد ایالت متحده و اتحاد جماهیر شوروی بر می گردد. الیزا روزی در حین کار کردنش در آزمایشگاه با موجودی عجیب الخلقه که شباهتی به انسان دارد، روبرو شده و کم کم حس وابستگی میان آن دو جریان گرفته و در نهایت به عشق و آزادی و رستگاری منتهی می‌گردد.

این فیلم که در سیزه رشته نامزد اسکار گردیده بود توانست  در نودمین مراسم اهدای جوایز  آکادمی  علوم و هنر های سینما موسوم به اسکار که به تاریخ  یکشنبه شب ۱۳ حوت، در لس آنجلس  برگزار گردید، توانست به چهار چایزهٔ اسکار دست پیدا بکند این چهار جایزه شامل  بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی ، موسیقی متن و طراحی صحنه بود.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?