فیلم های ترسناک که به اساس واقعیت ساخته شده

 شاید فکر کنید که بسیاری از فیلم های ترسناکی که دیده اید مبنای واقعی نداشته و تنها زاده تخیلات و ذهن فیلم نامه نویسان باشند. اما در کمال تعجب و متاسفانه باید بدانید که برخی از این فیلم های ترسناک بر اساس داستان ها و اتفاقات واقعی ساخته شده اند.

فیلم احضار: این فیلم در سال 2013 روی پرده سینماها رفت و به عنوان یک فیلم بر اساس داستان‌های واقعی تبلیغ شد. پس ازعرضه این فیلم، افراد زیادی روی صحت و دقت فیلم به داستان واقعی سوال کردند و اینکه چگونه ممکن است چنین اتفاق ترسناک و البته عجیبی در دنیای واقعی بیفتد. اد و لورین وارن دو محقق در عرصه مسایل فرا طبیعی، در دهه  70 میلادی در جزیره رود به تحقیق درباره مسایل فرا طبیعی می‌پرداختند، مسایلی که هنوز هم نمیتوان توضیح خاصی برای آن‌ها پیدا کرد. اد وارن چند سال بعد از دنیا رفت و همسر او اکنون 87 ساله است و هیچ وقت نظری راجع  به ماجراهای اتفاق افتاده در فیلم بیان نکرد اما یکی از دوستان نزدیک به خانواده وارِن ادعا کرد که تمام اتفاقات به تصویر کشیده در فیلم واقعا اتفاق افتاده‌اند. یکی از اعضای خانواده‌ یی که در خانه جن ‌زده جزیره رود زندگی می ‌کرد در کتابچه خاطرات شخصی خود نوشت که تمام اتفاقات افتاده در ماجرای اصلی به جز چند تفاوت جزیی دقیقا در فیلم نیز نمود پیدا کردند.

دختر همسایه: فیلمی بر اساس یک رمان با همین نام و جنایتی در دنیای واقعی بود که در سال  1965 و در ایالت ایندیانا اتفاق افتاده بود. داستان فیلم،  حکایت شکنجه‌ های سخت و وحشیانه‌ یی بود که توسط اقوام شخصیت اول فیلم براو تحمیل میشد. در دنیای واقعی، سیلویا لیکنز توسط فرزندانش شکنجه‌ های سختی را تحمل کرد. مامور پیگیری قضایی پرونده در دادگاه اعلام کرد که مرگ لیکنز، بدترین جنایتی است که تاکنون در ایالت ایندیانا رخ داده ست.

وحشت در آمتی ویل: در این فیلم یک زوج جوان با سه فرزند خود به خانه جدیدی نقل ‌مکان میکنند. از آنجایی ‌که ساکنین قبلی این خانه به طرز فجیعی کشته شدند قیمت این خانه بسیار پایین است اما آن‌ ها از این قضیه خبر ندارند. اتفاقات عجیبی که برای این خانواده رخ میدهد آن‌ ها را مطمین میکند که چیزی در این خانه پنهان‌ شده است. به اساس داستان واقعی در سال 1974، رونالد دفو، پدر، مادر،  دو خواهر و دو برادرش را به قتل می ‌رساند. همین اتفاق داستان فیلم را رقم می‌ زند اما جزییات دیگری نیز به آن اضافه شده است. او به جرم قتل 6 نفر در مجموع به 150 سال حبس محکوم شد.

جن گیر: فیلم معروف و ترسناکی است که هنوز هم اثر خود را از دست نداده است. این فیلم که سال 1973 روی پرده سینما رفت، داستان یک دختر 12 ساله است که توسط شیاطین و ارواح خبیث تسخیر شده است. مادر این دختر سعی می کند تا با کمک گرفتن از کشیش ها و عملیات جن گیری، دختر خود را نجات دهد. جن گیر نه تنها به اساس یک واقعیت اتفاق افتاده ساخته شده بود بلکه الهام بخش فیلم های ترسناکی که از روی داستان های واقعی ساخته شده اند، نیز شد.


نوشته از: الهه مقصودی 

How
You Feel
In Kabul?