هشت سینماگر خانم هندی که افغانها بالایشان دل باخته اند

فیلم های هندی در پهلوی اینکه جنگ ها٬‌ لت کردن بدماش و آهنگ های زیبا داشت و دارد٬ یک ویژه گی بسیار مهم دیگر نیز بود که جوانان و بزرگسالان افغان به خصوص مرد ها محو آن بودند. این ویژه گی همان هنرپیشه های خانم در رول مرکزی خانم بود که با ناز ها و کریشما ها نه تنها فیلم را جالب و دیدنی میساخت بلکه دل هزاران بیننده به خصوص افغانها را از خود میکرد. این هنرپیشه ها شاید اصلا ندانند که در افغانستان عاشق های دل شکسته زیادی دارند که مشتاق دیدار شان هست.

هیما مالانی: هیما مالانی هنر پیشه هندی هست که پس از اجرای نقش در فیلم شولی (Sholay) به خصوص اجرای آهنگ (جب تک هی جان٬ جانی جهان می ناچونگی) افغانها را عاشق نا شناخته خود کرد. عاشق های فعلی هیما مالانی بزرگسالان افغان اند.

 مدهوری دیکشیت: مدهوری دیکشیت در افغانستان پس از آهنگ (ایک٬‌ دو٬ تین) در بین جوانان شهرت پیدا کرد٬ و در لیست معشوقه های افغان از سینمای هند افزوده شد.

شری دیوی: شری دیوی هنر پیشه هست که رول یک دختر افغان را در فیلم خدا گوا اجرا کرده. این نقش وی را از دوست داشتنی های افغانستان ساخت.

ریکا: شهرت ریکا در افغانستان به مثابه شهرت امیتاب بچن هست٬ چون زیادترین فیلم های ریکا را که افغانها دیده اند در رول مرکزی با امیتاب بچن بوده است. شهرت ریکا پس از آهنگ (این آنکهو کی مستی) زیاد شد.

تُلسی ویرانی: هنرپیشه سریال های هندی تلسی ویرانی کسی که بیشتر از نصف افغانها مشتاقش هست اما نامش را کسی نمیداند. او از معشوقه های بزرگسالان افغان هست. شهرت تلسی پس از سریال “زمانی خشو هم عروس بود” هست.  نام اصلی تلسی ویرانی٬ سمرتی ایرانی میباشد.

 پریتی زینتا: عاشقان پریتی زینتا وی را به خاطر فرورفتگی های گونه هایش زیاد پسند میکنند.

ممتا کلکرنی: ممتا کلکرنی از هنر پیشه هایست که برای مدت محدود در سینمای هند نقش داشت٬ اما عشق افغانها با وی به چندین دهه گره خورده هست.

 پرینا باسو: پرینا باسو هنرپیشه سریال های هندی هست که مانند تلسی ویرانی از نام واقعی وی اندکی باخبر اند. اما جوانان زیادی دل باخته وی است.شهرت پرینا باسو از نقش مرکزی وی در سریال “آزمون زندگی” زیاد شد. نام اصلی پرینا باسو٬ شویتا تیواری میباشد.

How
You Feel
In Kabul?