عوارض نگهدارای غذا در ظروف پلاستیکی:

آیا نگهداری غذا در ظروف پلاستیکی سلامتی مان را به خطر می‌اندازد؟

 در حال حاضر ظروف پلاستیکی از جمله پر مصرف ترین ظروف برای نگهداری مواد غذایی بشمار می رود غافل از اینکه  دانشمندان درباره استفاده از مواد پلاستیکی وتهدید سلامت عمومی هشدار داده اند.

متخصصان بهداشت مواد غذایی توصیه‌های زیادی را درخصوص زیان‌آور بودن استفاده نامناسب از این گونه ظروف پلاستیکی برای سلامتی افراد نموده اند. به طور کلی پلاستیک‌ها پلیمرهایی هستند که از سنتز مواد اولیه‌یی به نام مونومر تهیه می‌شوند.مونومرها مواد سمی و شیمیایی بوده که برای سلامت انسان‌ها مضر می‌باشند و استفاده از آن در دراز  مدت سلامتی تان را تهدید می کند. مطمئنا پس از مطالعهٔ این مطلب حد اقل استفاده از ظروف پلاستیکی را کاهش خواهید داد. در ادامه با ما همراه باشید:

سرطان ‌زا است: استفاده از ظروف پلاستیکی در نگهداری غذا آن هم غذا های داغ خیلی پر مخاطره است چنانچه اگر غذایی با دمای بالاتر از 65 درجه سانتی‌گراد به مدت بیش از 15 دقیقه در این ظرف نگهداری شود، مواد شیمیایی موجود در ظرف وارد مواد غذایی شده و این مواد شیمیایی در بافت‌های بدن ذخیره و می تواندباعث ایجاد سرطان در فرد ‌شوند.

چاقی بیش از حد : ظروف پلاستیکی در ترکیب خود مواد شیمیایی به نام بیسفنول را دارا بوده این مادهٔ شیمیایی با بروز چاقی و دیابت در ارتباط است. افزایش بیسفنول میزان چربی ها و هورمون انسولین را بیشتر می سازد. هورمون انسولین مسئول کنترول قند خون بدن است و ازدیاد آن باعث افزایش چاقی و دیابت می گردد.

بیماری قلبی: ظروف پلاستیکی و یک بار مصرف با داشتن مواد بیسفنول (BPA) که یک ایجاد کنندهٔ اختلال در هورمون است بنابر تحقیق محققان باعث ایجاد بیماری های قلبی به ویژه در بزرگسالان می گردد.

پرخاشگری و عصبانیت: افرادی که غذا های شان را در ظروف یکبار مصرف و پلاستیکی به طور مدوام استفاده می کنند در دراز مدت باعث ایجاد پرخاشگری  تغییرات در خلق و خوی و بروز تند خویی می گردد.

عقیم  یا نازا شدن: اگر میزان استفاده از این ظروف مستدام بوده غلظت بیسفنول بیشتر باشد موجب ناباوری در زنان می گردد.

خطر جدی برای زنان باردار را در قبال دارد: زنان باردار زمانی که از ظروف پلاستیکی در مصرف غذا استفاده می کنند مادهٔ بیسفنول از طریق ظروف پلاستیکی جذب غذا شده، در صورت استفاده از غذا های با ترکیب این مادهٔ شیمیایی  از سوی زنان باردار، احتمال نارسایی های عصبی – رفتاری را در نوزادان آنها تشدید می کند.

 پس دوستان عزیز حالا که  شما از اضرار ظروف پلاستیکی آگاه شدید از این به بعد به جای آن از ظروف شیشه یی در نگهداری غذا استفاده کنید. در عوض غذا های کنسرو شده از غذا های تازه استفاده کنید. شیر کودکان را در ظروف شیشه یی نگهداری نمایید. اگر از ظروف پلاستیکی در نگهداری از نوشابه ها استفاده می کنید باید از نوع  دست اول باشد نه دست دو و با کیفیت پایین. به همینطور هر آن چیزی که ساخته شده از پلاستیک ولو خریطهٔ خریداری باشد در نگهداری مواد غذای از آن خود داری نمایید.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?