با این خوراکی ها چربی شکم تان را آب کنید

مطمئنا می خواهید شکم سفت و صاف و اندام مناسب داشته باشید اکثری از مردمان مان از داشتن چربی شکم نگران اند و می خواهند به شکلی از اشکال راه حلی برای این معضل دریابند در این نوشته قصد دارم خوراکی هایی که در از بین بردن  چربی شکم مفید است را به معرفی بگیرم:

سیب: این میوه از جمله خوراکی های چربی سوز بوده دارای فیبر، فلاونوئید، فیتواسترول و بتاکاروتن است که باعث ایجاد احساس سیری می‌شود و از پرخوری جلوگیری می‌کند. بر اساس یک تحقیق در برزیل، زنانی که روزانه ۳ سیب یا بیشتر می‌خورند کاهش وزن بیشتری نسبت به زنانی دارند که سیب نمی‌خورند.

روغن زیتون: این روغن در سوزاندن چربی های شکم مفید است زیرا کلسترول خون را پایین نگه می دارد و اشتها را کاهش می‌دهد.

بادرنگ: چربی سوز شکم است. ۱۰۰ گرم بادرنگ حاوی حدودا ۹۶ درصد آب و ۴۵ کالری انرژی است. بادرنگ سرشار از مواد معدنی، فیبر خوراکی و ویتامین است. خوردن یک بشقاب سالاد بادرنگ روشی موثر و سالم برای کاهش وزن و دفع سموم آزاد شده از سیستم گوارش است.

آب لیمو: لیمو سموم بدن همراه با چربی را از بین می‌برد البته  مخلوط  آن  با آب  گرم بهتر است علاوه بر آب کردن  چربی شکم، کبد  را هم  تقویت می‌کنید  و سوخت وساز بدن را افزایش میدهد. پس هر صبح آب یک عدد لیمو را در یک گیلاس آب گرم مخلوط کرده بنوشید تا چربی شکم تان آب گردد.

بادام: این میوه سرشار از مواد مغذی مانند منیزیم، پروتئین، ویتامین E و فیبر می باشد! هنگامی که  پروتئین به اندازه کافی باشد،  توده عضلانی بدون چربی  به نوبه خود چربی را می سوزاند. لذا ۵ تا ۶ عدد بادام را از طرف شب در آب گرم تر کنید  و از طرف صبح نوش جان کنید

بادنجان رومی: این خوراکی دارای ترکیب شناخته‌شده‌ی ۹-oxo-ODA است که به کاهش چربی خون کمک و در نتیجه چربی شکم را کنترل می‌کند.

نان سبوس‌دار:  در پختن نان از گندم سبوس‌دار استفاده کنید.  فیبر موجود در این مواد شما را سیر نگه می‌دارند. و وزن تان را کاهش می دهد.

سرکه: گفته می شود که اسِتیک اسید موجود در سرکه پروتئین‌هایی تولید می‌کنند که چربی را می‌سوزانند. پس روزانه  با مصرف یک الی دو قاشق سرکه چربی شکم تان را آب سازید.

ماهی: گوشت ماهی بدون چربی بوده سرشار از اُمگا۳ است که مانع از فرایندهای شیمیایی استرس و در نتیجه چاقی شکم می‌شود.

روغن ماهی: اگر نمی‌توانید ماهی بخورید، روغن آن مکمل خوبی است. روغن ماهی به چربی‌سوزی و لاغری شکم کمک می‌کند.

در اخیر باید گفت که در کنار استفاده از این خوراکی ها، حرکت های ورزشی مخصوص شکم را فراموش نکنید.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?