با این روش ها جوانی تان را طولانی بسازید:

نیاز نیست بگویم چرا مردم دوست دارند جوان باقی بمانند، چون واضح است که جوانی یعنی زیبایی و طراوت و داشتن جلد بدون عارضه های چون شلی و پرچین و چروگ شدن؛ اما به تأسف که عمر جوانی مان به سان عمر گلها کوتاه است زیرا با بالا رفتن سن، پوست به طور طبیعی به مرور زمان مواد مغذی خود را از دست می دهد و احساس پیری را در شما ایجاد می کند.

با این مقاله همراه باشید می خواهم راه های خیلی ساده یی را جهت جوان ماند جلد شما پیشنهاد کنم:

استفاده از ویتامین C: در حین جوانی پوست سرشار از ویتامین C می باشد. این ویتامین در واقع نقش مهمی در سلامتی و طراوت جلد داشته و در تولید کلاژن در جلد موثر است این کار باعث انعطاف پذیری پوست می شود همچنان برای از بین بردن لکه  ها و سلول های سوخته که در اثر نور خورشید بوجود می آید، نقش عمده دارد.پس شما، میوه ها و خوراکی هایی که سرشار از ویتامین C باشد استفاده کنید همچنان کرم های حاوی  این ویتامین را روی جلد تان استفاده کنید.

به طور مرتب از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید:  کلاژن نقش اساسی در شادابی پوست دارد و نورخورشید باعث جلوگیری از کلاژن سازی در پوست می شود پس برای تأمین کلاژن پوست بطور مدوام از ضد آفتاب هایی مطابق پوست تان استفاده نمایید.

میزان غذا خوردن تان را کم بسازید: مراد ما از کم خوری توجه نداشتن به خورد و نوش نیست بل می خواهیم بگوییم که در خوراک تان حد میانه را در نظر بگیریید. مردم ژاپن در کم خوردن معروف اند ایشان هیچگاه بشقاب غذای شان را پر نمی کنند از مواد غذایی تازه و سالم استفاده می کنند. از اینرو جوانی شان را برای مدت طولانی تمدید می کنند  شما نیز می توانید از غذای های دریایی از ترکاری های به رنگ سبز برای جوان ماندن پوست تان استفاده کنید.

ورزش کنید: یکی از راه های ساده، جهت جوان نگه داشتن پوست ورزش است. در اثر ورزش میزان خون رسانی وجود خیلی سریع و منظم می شود و در دراز مدت باعث جوان ماندن جلد می گردد. پس روزانه ورزش های ساده را انجام دهید به طور مثال دویدن، ریسمان بازی، پیاده روی نمودن و دوچرخه سواری کردن همه و همه در سلامتی وجود و جلد تان کمک می کند.

میزان استرس تان را پایین بیاورید: افسردگی و استرس جلد تان را به مراتب پژمرده و شل نشان می دهد پس راه هایی برای کاهش استرس دریابید و نگذارید استرس نقش پررنگی در زندگی تان داشته باشد علاوه بر این که لحظه های زندگی تان را بیهوده تلف می کند، به شدت پیری زود رس را نیز موجب می گردد. دوستان راز های جوانی جلد در همین جا خلاصه نمی شود بل راهکار های متفاوتی وجود دارد که از حوصلهٔ این متن خارج است در اخیر می خواهم بگویم که متوجه سلامتی جلد تان باشید و از آن به خوبی مواظبت کنید.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?