بهارـ  فصل کاهو و رواش

کاهو و رواش به عنوان نخستین محصولات فصل بهار یاد شده از آغاز فصل بهار تا اوایل فصل تابستان در بازار ها به گونهٔ فراوان پیدا می شود.این محصولات بهاری از گیاهان پر مصرف در بین مردم مان بوده  دارای خواص فوق العاده مفید اند. با ما همراه  باشید تا با خواص آن آشنا گردید:

کاهو به خاطر دارا بودن “کاروتن”، مانع اکسید شدن کلسترول و گرفتگی رگ شده و قلب را تقویت می کند. همچنان دارای ماده آرام بخش “لاکتوکاریوم” است که به خواب راحت کمک می کند، لذا به اشخاصی که دچار کم خوابی هستند توصیه شده قبل از خواب چند برگ یا آب آن را مصرف کنند.  خواص قلیایی آن مانع افزایش اسید خون شده و تاثیر مثبتی بر سلامتی انسان دارد.این گیاه دارای مقدار زیادی اومگا 3 و اومگا 6 است که به ویژه امگا 3 مانع التهاب شده و به فعالیت مغز و دیگر اعضای بدن کمک می کند.  خواص دیگر آن کاهش دهندهٔ قند خون، کنترول کنندهٔ  فشار خون بالا، تقویت کننده قلب… و غیره است.

رواش به نام ریواس نیز یاد می شود از جمله ترشک های با مزهٔ بهاری است که تقریبا همه مردم به ویژه دختران وطن ما عاشق آن اند. این گیاه سرشار از عناصر معدني و انواع ويتامين‌هاست و به هضم غذا كمك مي‌كند. همچنان كاهنده چربي و كلسترول خون است و از ايجاد لخته در رگ‌ها جلوگيري مي‌كند. فيبر و پتاسيم موجود در آن سوخت و ساز بدن را بالا مي‌برد و باعث كاهش وزن مي‌شود.  در ضمن برطرف كنندهٔ استرس، ترس و وسواس است. علاوه بر خواص یاده شده سر شار از فواید بیشماری دیگر هم است که شرح آن از حوصلهٔ این متن خارج است اما به یاد داشته باشید که این دو گیاه دارای خواص سرد هستند و مصرف بیش از حد آن باعث سردی وجود می شود اما اگر با مقداری از شکر استفاده شود از سردی آن کاسته می‌شود از اینرو کابلیان کاهو و رواش را با مقداری از بوره یکجا نوش جان می کردند.

گذشته از خواص جادویی این دو گیاه، جالب است بدانید که در کابل قدیم در اوایل فصل بهار رسم بر این بود که خانواده هایی که پسر شان نامزد دار می بود، مقداری از کاهو و رواش را به عنوان نخستین محصولات بهاری در سینی ها گذاشته و به خانهٔ عروس آیندهٔ شان می برند.از این رهگذر از نامزد پسر شان یاد بود می‌نمودند از این رو این فصل برای نامزد داران به نام فصل کاهو رواش یاد می‌شد.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?