بهترین روغن ها برای پخت و پز کدام است؟

اغلب از بیماری های قلبی ، فشار خون بالا … و همچنان از چاقی مفرط ، شکایت داریم علت این همه مشکلات، نداشتن رژیم مناسب و استفاده از روغن های پرچرب گیاهی و روغن حیوانی است . سوال اینجاست که کدام روغن برای سلامتی ما مفید است و می توان در پخت و پز از آن استفاده نمود برای آشنایی با بهترین روغن های جهان در ویپ سایت کابل انسایدر همراهی مان کنید:

روغن زیتون:

زیتون به عنوان سالم ترین و مفید ترین روغن جهان شناخته شده است. به اساس تحقیقات پروفیسور گروت ولت ، روغن زیتون برای پخت  و پز و سرخ کردن توصیه شده است. این روغن منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی بوده و به عنوان روغن لاغر کننده یاد می شود با اینکه روغن زیتون حاوی چربی است، اما مزایای کاهش وزن دارد. با اینحال فکر نکنید یک روغن جادویی است که فورا شما را لاغر خواهد کرد. بمنظور انجام اینکار، شما باید مراقب آنچه که می خورید باشید و کالری مصرفی تان را نیز کاهش دهید. در ضمن ورزش  نمایید.

روغن کنجد:

به این روغن ملکهٔ روغن ها گفته می شود و به عنوان روغنی با کیفیت عالی و قیمت بالا شناخته می شود. این روغن بیشترین مقاومت و ماندگاری را در بین روغن‌های خوراکی با درصد بالای چربی غیراشباع دارد. نوع لیگنان و آنتی اکسیدان‌های طبیعی موجود در این روغن باعث بروز مقاومت بسیار بالا در برابر اکسیداسیون و خواص فیزیولوژیکی ارزشمند روغن کنجد شده است. ترکیب اسیدهای چرب روغن کنجد به گونه‌ یی است که برای هر سه مصرف سرخ کردن، پخت و پز و سالاد قابل استفاده است.

روغن آووکادو:

این میوه به عنوان چرب‌ ترین درعین حال سالم ترین میوهٔ جهان شناخته شده است براساس مجله امریکایی تغذیه، روغن آووکادو به جذب کاروتنوئیدهای موجود در موادغذایی کمک می کند. این روغن به رنگ سبز بوده و سر شار از ویتامین است .

روغن دانه کتان:

این روغن بیشتر در وطن ما کاربرد ندارد حتا برخی با گیاه کتان آشنایی ندارند اما در کشور های دیگر به ویژه در میان گیاه‌خواران استفادهٔ زیاد دارد. این روغن برای درمان بیماری قلبی، كاهش كلسترول و كمك به بهبود اختلالات خاص دستگاه ایمنی خودكار بدن مفید است.

روغن نارگیل:

اسید های چرب این روغن به شکل اشباع شده است و در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد.  روغن نارگیل غنی از لوریک اسید است. لوریک اسید خاصیت ضد باکتریایی دارد و کلسترول خون را کاهش می دهد. این روغن با افزایش متابولیسم بدن باعث کاهش وزن نیز می شود.

در نتیجه می توان گفت که از میان روغن های خوراکی روغن زیتون در صدر قرار دارد پزشکان این روغن را برای پخت و پز و سرخ کردن توصیه می کنند در ضمن روغن کنجد و روغن نارگیل نیز از فواید خاصی برخوردار بوده و برای پخت و پز مفید است اما روغن دانه کتان و روغن آووکادو با وجود  فواید بی شمار آن، عده یی به دلیل اسید های چرپ و غیر اشباع شدهٔ آن برای پخت و پز مناسب نمی دانند.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?