بهترین میوه های فصل تابستان و خواص آن

در کشور ما تابستان به نام فصل میوه ها مشهور است از این سبب خواستم میوه هایی این فصل را با خواص آن معرفی کنم:

زردآلو: با داشتن مقدار زیادی قند ساکاروز، میوهٔ شیرین است، رنگ زرد زردآلو به خاطر رنگدانه آنتی اکسیدان آن،ویتامین  B (کاروتن) است که هر قدر رنگ آن پررنگ تر باشد این ویتامین  در آن بیشتر است. زرد آلو همچنین به دلیل داشتن پتاسیم بالا، به عنوان یک میان وعده برای سالمندان که از افسردگی روانی و گیجی ناشی از فقدان پتاسیم در رژیم غذایی رنج می برند بسیار مفید است.

گیلاس:  مصرف گیلاس باعث بالا بردن انرژی شما می شود. نکته اینجاست که بسیاری از قندهای موجود در گیلاس قندهای طبیعی هستند که باعث شاد شدن شما می شوند و انرژیتان را افزایش می دهند. اگر احساس ناراحتی و کسالت می کنید یک مشت گیلاس بخورید تا دوباره سرحال شوید.

گیلاس بخاطر مقادیر بسیار بالای فیبر، گیلاس سیستم گوارشی را تقویت می کند و باعث پایین آوردن میزان کلسترول می شود. لازم نیست مقدا زیادی فیبر مصرف کنید، یک مشت از آن برای هضم بهتر غذا کافیست. گیلاس همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین C و هم چنین ادرار آور است.  گیلاس همچنین برای کاهش فراموشی و پیشگیری از آلزایمر موثر است.

خربزه:  خربزه سلول های بدن را ترمیم میکند. برای کاهش فشار خون مفید است. پوست را شاداب می کند و برای درمان عفونت های دستگاه ادراری بسیار موثر است. مصرف خربزه در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی نقش به سزایی دارد.

انگور: انگور ازمنابع پتاسیم محسوب می شود بنابراین خوردن آن باعث کاهش فشارخون خواهد شد.از سوی دیگر، از آنجا که کمبود پتاسیم اختلال های حواس و افسردگی را در سنین بالا و سالمندی به وجود می آورد، به خصوص در افرادی که میوه و سبزی های کمی مصرف می کنند، عادت به خوردن انگور می تواند کمک کننده باشد.

شفتالو: خوردن یک شفتالو متوسط، ۸ درصد از نیاز روزانه به فیبر را تامین می کند. این مقدار فیبر، سطح کلسترول خون را پایین می آورد و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را نیز کم می کند.این میوه از منابع ویتامین C نیز محسوب می شود.جالب است بدانید با خوردن یک هلوی متوسط ۳۴ میلی گرم از نیاز روزانه به این ویتامین تامین می شود.

ام: خوردن یک ام کامل که حدود ۶۵۰ گرم وزن دارد، می تواند ۳۳ درصد از نیاز روزانه به پتاسیم را تامین کند، به همین دلیل خوردن این میوه به کسانی که فشارخون دارند توصیه می شود.

در ضمن، ام از منابع بتاکاروتن است که یکی از آنتی اکسیدان های قوی است و از بروز کم خونی و فقرآهن پیشگیری می کند بررسی ها نشان داده خوردن این میوه به دلیل داشتن بتاکاروتن فراوان و به خصوص ترکیبی به نام کریپتوگزانتین، ریسک ابتلا به سرطان رحم را هم پایین می آورد.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?