جلوگیری از خشک شدن پوست در ماه مبارک رمضان

خشکی پوست عوامل زیادی دارد از جمله قرار گرفتن مداوم در زیر نور خورشید، آب و هوای نامناسب، حمام کردن  با آب داغ ، استفاده از شوینده های قوی ، کم آبی بدن … وغیره. اگر متوجه شده باشید در ماه مبارک رمضان جلد مان آهسته آهسته رو به خشکی می گراید به ویژه گونه ها، لب ها و دست های مان رطوبتش را دست می‌دهد. علت تغییرات پوستی در طی این ماه واضح است چرا که در این ماه وجود ما با کم آبی مقابله می ‌کند بدین معنی که ما در جریان این ماه، نسبت به ماه های دیگر کمتر از آب استفاده می ‌کنیم از این رو به این مشکل دچار می‌گردیم ولی جای نگرانی نیست پس از ختم این ماه و دریافت آب کافی، جلد مان به حالت عادی‌اش برخواهد گشت اما اگر نمی خواهید در طول ماه مبارک رمضان جلد تان خشک بماند پس بهتر است از روش های طبیعی جهت مبارزه با خشکی پوست استفاده کنید.

راه‌های مبارزه با خشکی پوست:

۱ ـ نوشیدن آب کافی: قسمی که در بالا یاد آور شدیم علل خشکی پوست در این ماه از کم آبی ناشی می‌گردد از اینکه در طول روز بابت روزه‌داری نمی توانید آب بنوشید جلد تان ترک برمی‌دارد و خشک می‌شود. پس  بهتر است از زمان افطار تا سحری شش تا هشت گیلاس آب بنوشید تا خشکی جلد تان رفع گردد.در ضمن آب بدن تان را از طریق استفادهٔ میوه ها و سبزیجات تأمین کنید.

۲ ـ در حین حمام کردن از آب داغ و شوینده های قوی استفاده نکنید بل آب نیمه گرم و شوینده‌های ملایم برای جلد تان مناسب است و از خشکی آن جلوگیری می ‌کند.

۳ ـ استفاده از روغن زیتون: از طرف شب پس از اینکه دست و روی تان را با آب ولرم شستید با مقداری از روغن زیتون دست و روی تان را چرب کنید و از طرف صبح با شوینده های ملایم پوست تان را شستشو دهید تا در طول روز جلد تان ملایم بماند.

۴ ـ استفاده از عسل: عسل به عنوان روشن کننده و نرم کنندهٔ جلد شناخته شده است از طرف شب مقداری از عسل را به تنهایی به روی پوست تان بمالید پس از پانزده دقیقه دست و روی تان را  بشویید. جلد تان به طور طبیعی روشن و ملایم خواهد ماند.

۵ ـ استفاده از شیر و روغن بادام: نیم قاشق چایخوری روغن بادام را در یک گیلاس شیر ولرم  مخلوط کنید از طرف شب  قبل از خواب پوست تان را با این مخلوط شستشو بدهید و بعد از خشک شدن آن بر روی پوست، بخوابید. این مخلوط پوست شما را تغذیه می کند و از خشکی پوست شما جلوگیری می کند.

۶ ـ استفاده از گلیسیرین:  برای رفع خشکی پوست یک قاشق غذاخوری گلیسیرین را با یک قاشق غذاخوری گلاب و چند قطره آبلیمو مخلوط کنید و بر روی پوست صورت بمالید. پس از حدود ۱۵ دقیقه شستشو بدهید. این ماسک پوست تان را از خشکی نجات می دهد.

با انجام این روش ها با خشکی پوست مبارزه کنید.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?