جوانی دانه چیست و چگونه درمان می‌شود

جوانی دانه قسمی که از نام آن پیداست به دانه ها، آکنه ها ( بخار) هایی گفته می‌شود که در میان جوانان شایع بوده و از سن بلوغ تا ۲۵ سالگی دوام می‌داشته باشد.

بروز این نو آکنه ها مشکلات زیادی را در قبال دارد گاهی درد شدید و خارش را به همراه می‌داشته باشد، لکه های ناشی از آن ، شادابی و زیبایی چهره را بر هم میزند اغلب جوانان بابت چنین مشکلات پوستی دچار افسردگی‌می‌شوند.

برای درمان این مشکل راه های زیادی اعم از خانگی و طبی وجود دارد:

 تداوی از طریق ویتامین ها: استفاده از ویتامین ها درمان خوبی برای از بین بردن جوش های صورت یا جوانی دانه است و بهترین ویتامین که نقش بسزایی در از بین بردن جوانی دانه دارد ویتامین  C است. زیرا لکه های جلدی را از بین می برد و در التیام جرحه  نقش بسزایی دارد. این ویتامین را در سبزیجات و میوه جات مانند کیوی ، لیمو ، کینو، مورچ سبز ، تربوز و خربوزه می‌توان دریافت. همچنان ویتامین B2 یک ویتامین ضد چربی برای مو و جلد است در التیام هر چه زودتر جرحه بعد از عملیات رول دارد این ویتامین در عسل ، پالک ،خربوزه پیدا می شود. در ضمن ویتامین  B5که منبع آن عبارتند از شیر ، سفیده تخم مرغ ، بادام ، ماهی و کیله است که برای جلد و مغز مفید است .

خمیر دندان: اگر به دنبال راه حل سریع برای درمان جوانی  دانه هستید شبانه قبل از خواب مقداری از خمیر داندان را روی آکنه های تان بمالید به احتمال زیاد تا صبح جوش های صورت را درمان خواهد کرد.

سیب: یک عدد سیب را رنده کنید روی جوش های صورت تان قرار داده بگذارید خشک گردد. این میوه قادر است جوش های صورت تان را کاهش دهد.

علاوه بر روش های خانگی برخی روش های طبی وجود دارد که شما را از شر این معضل پوستی نجات می‌دهد همچون: لایه برداری ، سوزن زدن، پیوند طبقه دوم پوست، تراش کردن، بلند کردن داغ… و غیره البته در صورتی که مشکل تان جدی باشد می‌توانید به داکتر جلدی مراجعه کنید داکتر مربوطه یکی از روش های طبی یاد شده را برای درمان جوش های صورت تان استفاده خواهد کرد اما اگر مشکل تان جدی نیست می‌توانید با استفاده از روش های خانگی آن را درمان کنید.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?