دختران بخوانند! نکات مهم در آرایش

آرایش صورت، در حقیقت نشان دهنده ی سلیقه و نظم یک دختر است. این خیلی مهم است که یک دختر باید با شیوه های درست آرایش کردن بلدیت داشته باشد. اغلب دختران بدون آگاهی از تکنیک هایی برای آرایش استفاده می کنند که متاسفانه به جای جذابیت، چهره ی شان را بیشتر مصنوعی نشان می دهد. خیلی از دختر خانمها از لوازم آرایشی غیر قابل اعتماد و به اصطلاح دست دو استفاده می کنند که با این کار به جلد شان ضرر می رسانند و در صورت استفاده ی مداوم، پیری زود‌رس نیز سراغ شان را خواهد گرفت.

قبل از اینکه به آموزش تکنیکها و روشهای درست آرایشی بپردازیم، جا دارد یاد آور شویم که دختر خانمها باید از پوست شان مراقبت جدی نمایند. به این معنا که هر روز منظم سر و صورت شان را با آب نیمه گرم شسته و بعد از آن کرم مرطوب کننده استفاده کنند. از طرف شب، آرایش صورت شان را پاک کنند و همیشه با تکنیک ها و وسایل آرایشی معیاری، آرایش کنند. توصیه هایی برای آرایش مناسب دختر خانمها!

ضد آفتاب: برای دختران جوان توصیه می‌گردد که برای صاف و زیبا نگهداشتن صورت شان از ضد آفتابهای مخصوص که دارای کرم و پودر هستند، استفاده کنند. ضد آفتابها باید با نوعیت پوست شما هم‌‌خوانی داشته باشد. از استفاده‌ی کرم و پودرهای غیر از ضد آفتاب، خودداری کنید، چون در آینده جلد شما را شل ساخته و آماده‌ی پیری زودرس میسازد. در برخی مجالس خاص اگر خواستید از کرم و پودری غیر از ضد آفتاب استفاده کنید، باید ابتدا از ضد آفتاب به روی تان بمالید بعداً پودر را روی آن بمالید. مهم ترین نکته این است که بعد از اتمام مهمانی و مجلس، حتما صورت خود را بشویید و با صورت پر از آرایش نخوابید.

ریمل:‌ ریمل را به صورت آرام برای چند بار روی مژه های بالا بمالید تا چشمان تان را جذابتر نشان دهد. برای دختران جوان آرایش تنها پلک بالا بسیار زیبا معلوم میشود تا آرایش هر دو.

خط پشت چشم: اکر تمایل به کشیدن خط در پشت چشم تان دارید پس بهتر است از یک خط بسیار نازک در پشت چشم که آن هم از چشم بیرون نزده باشد استفاده کنید. خط زیر چشم برای دختر خانمها توصیه نمی‌شود. از خط زیر چشم، بهتر است در سنین بالاتر استفاده کنید.

سایه‌ی چشم: برای دختران جوان استفاده از سایه‌ی چشم هیچ توصیه نمی‌شود. چون بعضی از سایه‌ها، چشم را کوچکتر از اصل آن نشان می‌دهد. به همین لحاظ، از استفاده‌ی سایه‌های رنگارنک در پشت چشم تان خودداری کنید، چون خیلی چهره‌ی تان را زنانه نشان میدهد.

اگر چشمان پف کرده دارید، از خط پشت چشم هم استفاده نکنید. برای شما توصیه میگردد که فقط از ریمل با مداد سیاه داخل چشم بکشید و اینطور چشمان شما حالت بهتری را به خود خواهد گرفت.

اصلاح ابرو: برای دختران جوان جهت اصلاح ابروهای شان باید گفت که بگذارید ابروهای تان به حالت طبیعی‌اش باقی‌بماند. چون با اصلاح ابروهای تان، آنرا کم پشت می‌کنید و گاهی اتفاق میافتد که بعضی جاهای از ابروی تان خالی شود. پس برای جلوگیری از کم پشت شدن ابروها، شبانه قبل از خواب ابروهای تان را همراه با واسلین چرب کنید و تنها حاشیه‌های آنرا تمیز کنید، نه تمام آن را.

سرخي: به گونه های تان سرخي صورتی ملایم استفاده کنید تا صورت تان حالت دخترانه‌اش را از دست ندهد.

لب سرين: در رابطه به لب سرين باید گفت که اگر پوست تان تیره است، رنگ نارنجی و اگر متوسط است از رنگ قرمز و قهوه‌ای استفاده کنید. اگر پوست تان روشن است، از رنگهای روشن، چون قهوه ای روشن و صدفی استفاده کنید.

How
You Feel
In Kabul?