درمان طبیعی برای جلوگیری از ریزش مو

تقریبا همهٔ ما در طول حیات خویش ریزش مو را تجربه کرده ایم. ولی آن تار های مو که در حین حمام کردن و شستن مو ها و در اثر برس نمودن می ریزد، جای نگرانی نیست زیرا این ریزش طبیعی بوده و جای آن مو های جدید رشد می کند. ولی نگرانی از موقعی آغاز می گردد که فرد  حجم مو هایش را خیلی اندک احساس کند. یعنی تعداد مو های رفته‌گی بر موهای موجود در سر بیشتر باشد. ریزش مو عوامل زیادی دارد همچون عدم رعایت نظافت پوست سر و موها ، کمبود مواد مغذی ، بالا رفتن سن، وارثت  استرس… و غیره باعث می شود تا مو ها به سرعت کم شود.نگران نباشید ریزش موها درمان های فراوان دارد. علاوه بر مراجعه کردن به داکتر، از طریق روش های خانگی نیز می توانید از ریزش مو جلوگیری کنید. در این متن ما کوشیده ایم تا درمان های طبیعی را جهت رفع این مشکل برای تان پیشنهاد کنیم از میان روش های بی شمار، چند روش اندک در ضمن موثر را خدمت شما شرح می دهید.

روغن زیتون: این روغن برای رشد موها خیلی مفید است و از ریزش مو به خوبی جلوگیری می کند کافی است هفتهٔ دو بار مو های تان و پوست سر تان را با روغن زیتون ماساژ دهید برای چندین ساعت بگذارید تا روغن در پوست سر تان جذب شود. بعد مو های تان را با شامپوی معمولی بشویید. این کار در ضمن اینکه بیخ مو های تان را قوی می سازد در براق نمودن مو ها نیز سهم بسزایی دارد.

آب پیاز: تحقیقاتی که در رابطه به چگونگی رشد مو ها صورت گرفته، نشان می دهد که آب پیاز از جمله بهترین رشد دهنده های مو است. پیاز خواص ضد باکتریایی دارد و از عفونت های پوست سر جلوگیری می کند. مقداری از آب پیاز را به پوست سر تان ماساژ دهید مدت پانزده دقیقه صبر کنید پس از آن مو های تان را بشویید.

سیر: مطالعات نشان داده است که استفاده از ژل سیر برای جلوگیری از مو رفته‌گی مفید است. سیر مانند پیاز دارای مواد معدنی و ویتامین بوده ، درمان خوبی برای جلوگیری از ریزش مو است.

روغن نارگیل: یکی از عواملی که مبنی بر ریزش مو می گردد ، خشکی پوست سر است . این خشکی سبب می شود تا تار های مو به آسانی از پوست سر جدا شود. روغن نارگیل خواص مرطوب کننده دارد و از ریزش مو ناشی از خشکی پوست سر جلوگیری می کند. پس روزانه موهای تان را به مدت ده دقیقه با روغن نارگیل ماساژ دهید.

زردی تخم مرغ: این مواد در تقویت و رشد موها نقش بسزایی دارد.پس از شستن مو های تان در حالی که تا هنوز خشک نشده باشد زردی تخم مرغ را در پوست سر تان ماساژ دهید و پنج دقیقه صبر کنید پس از آن مو های تان را بشویید.

علاوه برعملی نمودن روش های یاد شده، می توانید از خوراکه های که در ترکیب خود آهن دارد همچون: میوه های خشک مثل انجیر ، توت … و از گوشت سرخ و گوشت مرغ استفاده نمایید. زیرا آهن عنصر مهم در رشد مو ها است و از ریزش مو جلوگیری می کند.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?