درمان های طبیعی برای رفع کمر دردی

برای درمان کمردردی تنها تکیه بر دارو های این و آن  سودی نخواهد داشت. اگرچه درد تان را به طور موقت تسکین خواهد کرد اما با از میان رفتن تاثیرات آن دوباره شما را با عالمی از درد تنها رها خواهد نمود. پس بهتر است درد کمر تان را با درمان های طبیعی ریشه کن سازید:

ماساژ دادن: بهترین راه طبیعی برای کاهش دادن درد کمر ماساژ است. اگر شما از درد کمر رنج می‌برید روزانه به طور مداوم مدت بیست دقیقه کمر تان را ماساژ دهید این کار تحریک خون را در سرتا سر بدن تان بهبود می‌بخشد و تنش عضلاتی را برطرف می‌کند.

مصرف روغن ماهی: این روغن به عنوان نرم کنندهٔ عضلات نیز یاد می‌شود. کسانی که از درد کمر رنج می‌برند روزانه ۲۰۰۰ ملی گرام  اسید چرب امگا ۳ را دریافت نمایند تا به وسیلهٔ آن درد کمر شان را کاهش دهند.

یوگا: روشن سادهٔ دیگر جهت کاهش درد کمر استفاده از یوگا است.مطمئنا بسیاری از شما با شیوه های یوگا بلد نیستید و شاید بگویید یوگا روش خانگی نیست. اما دنیای تکنالوژی امروزی امکانات فراوانی را در خدمت مان قرار داده است. شما می توانید از طریق کانال یوتیوب با روش های یوگای مخصوص کمردردی عملا بلد شویید و با انجام آن به درد تان نقطهٔ پایان بخشید.

مدیتیشن: اینکه یاد بگیرید خونسردی خود را حفظ کنید هم برای کمرتان و هم برای سلامت روانی تان خوب است. وقتی مضطرب هستید، بدن شما واکنش “مبارزه یا پرواز” می دهد و این شامل تنش در عضلات می شود تا اینکه شما آماده حرکت شوید. یک تحقیق نشان داده است که افرادی که نسبت به افکار منفی و اضطراب آسیب پذیر هستند بیشتر احتمال ابتلا به کمردرد را دارند. البته برای آشنایی با روش مناسب مدیتیشن می تواند به انترنت سر بزنید.

 درمان با استفاده از روغن ها:

۴ قاشق غذاخوری روغن کنجد یا روغن نارگیل را روی حرارت کم قرار بدهید و ۷ تا ۱۰ دندانه سیر را در آن تفت بدهید تا به رنگ قهوه‌یی روشن دربیایند. سپس، روغن را صاف کنید. کمی صبر کنید تا سرد شود. این روغن را روی کمرتان ماساژ دهید. از این درمان به طور منظم به مدت ۱۵ روز یا بیش‌تر استفاده کنید تا به نتایج موثری دست بیابید.

درمان با استفاده از گرمی بخشیدن به وجود:

برای این کار مشکوله یی را پر از آب جوش کنید و به مدت پانزده تا بیست دقیقه در کمر یعنی همان ناحیه درد تان قرار دهید. یا در مقداری از آب جوش نمک علاوه کنید  پارچهٔ نخی را در آن عوظه‌ور ساخته بعد در کمر تان ببندید. نمک جریان خون را به سمت منطقه‌ی آسیب‌دیده تحریک می‌کند و تکانه‌های عصبی را کم می‌کند و در نتیجه باعث کاهش درد کمر می شود.

 نوشیدن شیر: شیر منبع خوبی از کلسیم است. استخوان‌ها را تقویت می‌کند و خطر ابتلا به پوکی استخوان و درد کمر را به حداقل می‌رساند. یک قاشق غذاخوری عسل به مقداری شیر یا آب گرم اضافه کنید. ترکیب را بنوشید تا دردتان برطرف شود.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?