دلایل سیاهی دور چشم و راههای درمان طبیعی آن

عامل عمدهٔ تشکیل حلقه های سیاه اطراف چشم را بی خوابی و کم خوابی مداوم، استرس و خستگی مفرط شکل می دهد از اینرو تشکیل حلقه های سیاه دور چشم، ممکن برای همهٔ ما و شما در طول زندگی اتفاق بیفتد. از این سبب ما در این نوشته برای درمان این معضل راه های ساده و طبیعی را توصیه می‌کنیم، با ما همراه باشید:

درمان با شیر: توصیهٔ پزشکان برای درمان حلقه های سیاه دور چشم استفاده از ماسک شیر است. این عمل، طبیعی‌ترین روش برای از میان بردن حلقه های سیاهرنگ دور چشم است. پس روزانه مقداری از شیر را نه تنها بر اطراف چشم بل بر تمام صورت تان بمالید زیرا شیر حجرات مردهٔ پوست را برطرف می کند پس از مالیدن شیر به اطراف چشم و صورت، مدت ده دقیقه صبر کنید سپس همراه با آب صورت تان را شستشو دهید با این کار هم  پوست نرم و ملایم خواهید داشت و هم حلقه های سیاهرنگ دور چشم آهسته آهسته کمرنگ خواهد گشت.

خواب کافی: دلیل اساسی ایجاد حلقه های دور چشم ،بی خوابی است پس به هیچ عنوانی خواب تان را مختل نسازید و قبل از خواب وسایل الکترونیکی چون موبایل کامپیوتر…  را از بستر تان دور بکنید.

نوشیدن چای: تانن موجود در چای سیاه از انبساط رگ‌های خونی می‌کاهد. همچنین ترکیب‌های موجود در چای سبز حاوی آنتی اکسیدان هستند که به ترمیم سلول‌های آسیب‌دیده کمک می‌کنند لذا نوشیدن چای سیاه و سبز در از بین بردن تیرگی های دور چشم نقش عمده دارند.

استفاده از عینک های آفتابی: آفتاب سبب تضعیف کلاژن موجود در رگ‌های خونی شده و در نتیجه رگ‌های خونی دچار پارگی شده و خون بیشتری وارد بافت‌ها می‌شود و این وضعیت به تیره شدن پوست زیر چشم می‌انجامد. پس از عینک های آفتابی البته با مشورهٔ داکتر استفاده کنید تا نور آفتاب به چشمان تان آسیب نرساند.

آب بادنجان رومی: یک قاشق آب بادنجان رومی را با یک قاشق آب لیمو مخلوط کرده بر اطراف چشم تان بمالید پس از مدتی صورت تان را با آب بشویید اما متوجه باشید که برخی جلد ها به ویژه جلد سفید و نازک همراه با بادنجان رومی آلرژی دارد اگر از چنین جلدی برخوردار هستید بهتر است از روش دیگر استفاده کنید.

بادرنگ: استفاده از بادرنگ راه حل قطعی برای از بین بردن حلقه های سیاه دور چشم می تواند باشد. پس یک عدد بادرنگ را حلقه حلقه کرده در داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود بعد حلقه های بادرنگ را  در حالیکه استراحت هستید روی چشمان تان برای مدت پانزده دقیقه قرار داده پس از آن صورت تان را با آب سرد بشویید.

این بود چند روش ساده و طبیعی برای از بین بردن سیاهی دور چشم.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?