روش های خانه‌گی جهت کاهش بیماری آسما (نفس تنگی)

لیمو: یکی ازعوامل ابتلاء به بیماری آسما کمبود فیصدی ویتامئن C  در بدن  است. لیمو سرشار از ویتامین C و انتی اکسیدان ها بوده و جهت کاهش حملات بیماری آسما خیلی مفید است.روش های استفاده از آن طوری است که :

یک قاشق آب لیمو را در یک گیلاس آب بریزید بعد به مقداری که دوست دارید بوره اضافه کرده بنوشید. از این محلول مدوام استفاده کنید زیرا کاهش دهندهٔ حملات آسما است. در ضمن میوه های دیگری همچون کینو ، شاه‌توت ، توت زمینی و پاپایا موارد دیگری کاهش دهندهٔ بیماری آسما است.

یادآوری: از جوس لیموی آماده شده که در بازار ها فروخته می شود استفاده نکنید همچنان در جریان حمله اسما از میوه های ستروس ( مالته ، نارنج ، تورنج…) استفاده نکنید چون مضر است.

عسل: یکی از قدیمی ترین روش درمانی طبیعی برای جلو گیری از بیماری آسما است. مقدار الکول و روعن اتری موجود در عسل می تواند علایم اسما را کاهش بدهد.

روش های مصرف:

۱ – عسل آنقدر برای این بیماری مفید است که حتا استشمام بوی آن نتایج مثبت را برای بیماران مبتلا به اسما در قبال دارد.

۲ – روش دیگری استفاده از عسل برای کاهش بیماری اسما طوری است که یک قاشق عسل را در یک گیلاس آب گرم مخلوط کنید و آرام آرام بنوشید این کار را  روز سه مرتبه انجام دهید.

۳ – پیش از خواب یک قاشق عسل را همراه با کمی پودر دارچین مخلوط کرده بخورید. این کار بلغم گلوی تان را برطرف کرده گلوی تان را صاف نموده و خواب راحت را برای تان  به ارمغان می آورد.

پیاز: پیاز خواص ضد عفونی داشته  تنگی و بندش راه های تنفسی را صاف می سازد. سلفری موجود در  پیاز  میکروب های موجود در شش را از بین می برد. همچنان از حساسیت های شش جلوگیری می کند.

روش های مورد استفاده: مدوام به شکل خام می توانید از پیاز استفاده کنید. اگر خام خوردن آن برای تان مشکل تمام می شود می توانید پخته شدهٔ آن را استفاده کنید.

انجیر: انجیر با خاصیت مقوی که دارد می تواند سیستم تنفسی را سالم نگه دارد. انجیر بلغم را از بین می برد و مشکلات تنفسی را کاهش می دهد.

روش استفاده از آن:

سه دانه انجیر خشک را در یک گیلاس آب تر کنید . شب تا صبح بگذارید . هر صبح قبل از صبحانه خوردن ، با معدهٔ خالی هم انجیر های آن را بخورید و هم آب آن را بنوشید. این کار را برای مدت چند ماه انجام  بدهید نتیجهٔ آن خیلی مثبت خواهد بود.

 

How
You Feel
In Kabul?