شخصیت شناسی از روی موسیقی مورد علاقه تان

موسیقی زبان آرزو ها٬ انتظار ها و عواطف بشری است. هر قوم و ملتی بر حسب ویژه‌گی های عاطفی و فرهنگی خود موسیقی خاص دارد که با درک این موسیقی٬ عواطف زیبا٬ همدردی و تفاهم بیشتر قلبی میسر خواهد شد.

امروزه تقریباً همه مردم جهان عاشق گوش کردن به موسیقی مورد علاقه شان هستند. در موسیقی هر کس ذوق خاص خودش را دارد٬ بعضی مردم طرفدار موسیقی ملایم هستند و بعضی دیگر موسیقی تند را دوست دارد. تحقیقات جدید نشان داده است که بین انسان ها و علایق شان به موسیقی رابطه جالب وجود دارد. طبق این تحقیقات موسیقی مورد علاقه می تواند راز شخصیتی آدم ها را بر ملا کند. انسان هاییکه به سبک خاص موسیقی علاقه این سبک می تواند ویژه‌گی شخصیتی آن ها را آشکار کند.

راک باز: هرچند به ظاهر دوستداران این نوع موسیقی آدم های خشن و پر شر و شور هستند٬ اما در حقیقت کسانی که از شنیدن این موسیقی لذت می برند٬ آدم های خلاق و آرامی هستند که با وجود ظاهر عجیب و غریب شان٬ شخصیت مثبت دارند.

کلاسیک: اگر می خواهید دوست با هوش و باعزت نفس داشته باشید سراغ کسی بروید که از شنیدن موسیقی کلاسیک لذت می برد. از نظر محققان کلاسیک دوست ها آدم های باهوش و درون گرا هستند که معمولاً اعتماد به نفس بالایی دارند. آن ها اهل تیاتر هستند و می توانند در کار های شان به پشتوانه هوش بالای شان موفق باشند.

رپ : این روز ها رواج این نوع موسیقی بین جوانان زیادتر است. شنوندگان این موسیقی پر انرژی بیشتر از هر کسی به لذت بردن از زندگی با موسیقی اهمیت می دهد. این اشخاص برون گرا هستند و در عین حال عزت به نفس بالایی دارند.

فلکلور: کسانی عاشق موسیقی محلی هستند٬ آدم های سنتی و صاف و ساده اند که می توانید روی صداقت شان حساب کنید. این اشخاص محافظه کار اند که راز های خود را به آسانی به دیگران نمی گویند. فلکلور دوستان٬ آدم های سخت کوشی هستند که در عین سادگی شان٬ از بودن در میان دیگران هم لذت می برند. گرچه اعتماد به نفس بالایی دارند٬ اما چندان خلاق نیستند. آن ها  زنده‌گی را سخت نمی گیرند و از کنار موضوعات ناخوشایند آسان می گذرند.

پاپ: اگر می خواهید یک دوست عادی داشته باشید٬ سراغ دوستداران موسیقی پاپ بروید. از نظر محققان در میان دوستداران موسیقی سطح خلاقیت پاپ دوست ها معمولاً از دیگران کمتر است. آن ها آدم های تشویشی در مسایل خورد و بزرگ هستند اما اجتماعی٬ اهل  گشت و گذار و خوش مشرب هستند. کسانی که موسیقی شاد گوش می کنند٬ آدم های برون گرایی هستند که از موسیقی برای خوب کردن حال و تنظیم خلق و خوی شان استفاده می کنند. این دسته از موسیقی دوست ها آدم های آرام و ساده یی هستند که شناختن شان کار دشواری نیست.

راک: طرفداران موسیقی راک آدم های سخت کوشی هستند که بیشتر از هر چیز به خودشان اهمیت می دهند و معمولاً موسیقی مورد علاقه شان خاطره یکی از تجربیات عاطفی شان را به یاد می آورد. آن ها آدم های خوش اخلاق هستند و از تجربیات تازه استقبال می کنند. محققان موسیقی دانشگاه کمبریج گفته بودند که دوستداران سبک راک از احساسات ناپایداری برخوردار اند و آدم هایی سرکش به شمار می آیند. از نظر آن ها راک دوست ها٬ آدم های مسولی نیستند و موذی به شمار می آیند.    

جاز: هواداران این موسیقی٬ آدم های آزادی خواهی هستند که در عین گرایش های روشنفکری شان٬ دوستداشتنی و خونگرم هستند. جاز دوست ها آدم های خلاقی هستند که همیشه ایده های تازه یی برای بهتر زنده‌گی کردن و شرایط شان در ذهن دارند.


نوشته از: الهه مقصودی

 

How
You Feel
In Kabul?