صبحانه های زمستانی کابلیان

بدون شک صبحانه ، یکی از مهمترین وعده های غذایی در طول روز است. زیرا خوردن صبحانهٔ مناسب برای حفظ تعادل وزن بدن کمک می کند؛ باعث افزایش تمرکز ، کارایی و خلق و خوی بهتر در انسان می گردد. صبحانه نخوردن ،  بیماری های گوناگونی همچون درد معده از دست دادن وزن بدن ، کسالت ، فشار پایین و غیره را سبب می شود . کابلیان در گذشته ها  مقوی ترین خوردنی ها را از طرف صبح میل می کردند. صبحانه های کابلیان انواع متفاوت داشته و در فصل گرما و سرما از هم متفاوت بوده است؛ اما از اینکه در فصل سرما قرار داریم، جا دارد صبحانه های این فصل را به گونهٔ فشرده به معرفی بگیریم:

حلیم: از مشهورترین و مقوی ترین غذایی که کابلیان در صبحانه از آن استفاده می کردند همانا حلیم بوده است.این غذا از گندم و گوشت و پیاز … تهیه می گردد و پختن آن خیلی به حوصله  و زمان کافی نیاز دارد . ولی دکان های حلیم پزی در بازار های قدیم کابل به وفورت وجود داشت از این سبب کابلیان بیشتر حلیم را از طرف صبح از بازار خریداری می کردند و در خانه بالای بخاری آن را گرم کرده ،در غوری ها می کشیدند ودر قسمت وسط آن خالیگاهی می ساختند در آن خالیگاه روغن داغ شده را انداخته و همراه بوره و چای سبز نوش جان می کردند.

کاچی: کابلیان این غذای زمستانی را به طور معمول از طرف صبح بالای بخاری های چوبی شان می پختند یعنی در عین اینکه خانه های شان گرم می شد صبحانه لذیذ نیز آماده می گشت. کاچی غذای است که برای تهیه  آن مقداری از آب را جوش می کنند و آرد را آهسته آهسته در آب جوش اضافه کرده تا کمی سخت شود و اندکی نمک نیز در آن علاوه می کنند. هفت مرتبه آب می اندازند تا آب در آن جذب شود پس از آن همراه با روغن و بوره میل می کردند.

پراته: در بازار های کابل قدیم به ویژه در بازار کوچه خرابات فروخته می شد . پراته دو نوع بوده است یکی پراتهٔ یک‌لا و ساده و دیگری پراتهٔ هفت‌لا بوده است که همراه قیماق چای، نوش جان می شد.

لوچی و حلوا: از قدیمی‌ترین غذایی که کابلیان از طرف صبح می خوردند لوچی و حلوا بود. شاید نام آن را بسیاری از افراد نشنیده باشند اما اگر از کابلیان قدیم بپرسید حتما می شناسند. لوچی به نان روغنی می گفتند  که در بین آن حلوا می گذاشتند و در بازار ها می فروختند. به ویژه در بازار سر‌چوک فروخته می‌شد.

ماهی و جلبی: از صبحانه های مورد علاقهٔ دیگر کابلیان ماهی و جلبی بود که تنها در صبحانه نه بل در مواقع دیگر نیز استفاده می شد به طور مثال در روز نوروز به عنوان نوروزی برای نامزد های خویش می بردند. ماهی و جلبی از جمله غذا های است که  کمتر کسی خود را برای تهیه آن به زحمت می ساختند و در خانه آماده می کردند دیگران بیشتر به طور آماده شده از بازار سنگ تراشی ، و یا هم از چندول که از جمله مشهور ترین ماهی پز ها در آن وجود داشت، خریداری میکردند و از طرف صبح نوش جان می نمودند.


نوشته از:  مطواع کبیر

 

How
You Feel
In Kabul?