عوارض استفاده از تلفن همراه:

درحال حاضر تقریبا بیشتر از پنج ملیارد نفر از تلفن همراه استفاده می کنند در ابتدا، میزان استفادهٔ تلفن در میان مردم اندک بود اما پس از آنکه بازار صفحات اجتماعی چون، فیسبوک ، انستاگرام ، وایبر ،تلگرام… گرم شد، استفاده از تلفن و دیگر وسایل الکترونیکی که می توان به وسیلهٔ آن به صفحات اجتماعی دست یافت ، به نهایت رسیده است. تا حدی  که جوانان از بام تا شام مصروف گوشی همراه شان اند یکی در حال نوشتن کامنت دیگری گرفتن سلفی ، چت کردن با دوستان … و غیره. ولی خطر امواج آن در هنگام صحبت کردن بیشتر می شود. برخی از افراد بی خبر و برخی دیگر باخبر از اضرار آن، نمی توانند از استفادهٔ تلفون، دست بردارند ایشان نسبت به دنیای حقیقی در دنیای مجازی سیر و سفر دارند غافل از اینکه گشت و گذار در این دنیا چه عوارضی را در قبال دارد برای دانستن عوارض ناشی از استفادهٔ تلفون همراه ، با کابل انسایدر همراه باشید:

اختلال در خواب:

مطالعات نشان داده است که نور حاصل از صفحات الکترونیکی در شب، خواب را شدیداً تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث بهم ریختگی سطح Melatonin می‌شود. این مطالعات نشان داده است که مطالعه نمودن از روی صفحات اجتماعی عواقب ناگواری روی مختل ساختن خواب دارد و کم خوابی به خودی خود بیماری های چون مشکلات قلبی ، دیابت و اضافه وزن را موجب می شود.

خطر ابتلا به سرطان سینه و پرتستات:

تحقیات دانشمندان نشان داده است که نور مصنوعی باعث بهم ریختگی ملاتونین می گردد و به بهم ریختگی ملاتونین به شکل مداوم ، سرطان سینه ، روده و پروتستات را موجب می گردد.

حساسیت های پوستی:

انجمن متخصصان انگلستان به تازگی دریافته اند که استفادهٔ مداوم از تلفن همراه یک سلسله حساسیت های پوستی را سبب می شود به طور مثال اگر از طرف شب از تلفن همراه بیش از حد استفاده نمایید رنگ پوست تغییر کرده و نوعی از خارش را روی جلد تان احساس می کنید در ضمن موجب بروز جوش ها( بخار) در ناحیه صورت می گردد.

ضعیف شدن دید چشم:

استفادهٔ بیش از حد از تلفن همراه به ویژه در مواقع شب ، دید چشمان تان را به شدت تحت تأثیر قرار داده و ضعیف می سازد. تمرکز بیشتر روی صفحه تلفون باعث ایجاد چین و چروک در اطراف چشم تان می شود.

اضرار زیاد روی سلامت زنان باردار می گذارد:

 استفاده از تلفون همراه سلامتی جنین را پرمخاطره می سازد. زنان باردار زمانی که بیش از حد در تلفون همراه مصروف می باشند، سلامتی کودک خویش را که هنوز در بطن می پروراند در خطر می اندازد ممکن طفل آینده‌اش دچار عقب ماندگی ذهنی گردد، روند رشد کودک کند پیش برود و آسیب های زیادی در ناحیه مغز ایشان ایجاد گردد.

تحقیقاتی كه روی بیش از 13000 كودك به عمل آمد نشان می‌دهند مادرانی كه دو یا سه بار (روزانه) از تلفن همراه استفاده می‌كنند كودكانی را به دنیا می‌آورند كه به بیش‌فعالی و برخی مشكلات ارتباطی با دیگران دچار هستند. پس به شما دوستان عزیز توصیه می گردد تا میزان استفاده از گوشی همراه تان را کمتر بسازید و سلامتی تان را حفظ نمایید.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?