عوارض استفاده از غذا های فوری یا فست فود

فست فود یا غذای فوری به غذا هایی گفته می‌شود که به سرعت طبخ و آماده می‌شوند. مثلا انواع ساندویچ به ویژه برگر از فست فودهای رایج هستند. فست فود در مورد غذاهای خانگی به کار نمی‌رود. بلکه بیشتر اشاره به غذاهایی می‌کند که در رستورانت ها تهیه می‌شوند. مک دونالد و کی اف سی از رستورانت‌های مشهوری هستند که در سراسر دنیا غذای سریع ارائه می‌دهند. یک غذای سریع در خیلی از کشورها شامل یک ساندویچ برگر،مرغ و چپس و مانند آن و یک نوشابه گازدار است. قیمت مواد غذایی در رستورانت‌های فست فود ارزان تر ازسایر رستورانت‌ها است.از اینرو علاقمندان زیاد دارد به ویژه جوانان و کودکان عاشق این نوع غذا هستند چون هم ارزان است و هم مزه‌دار. گاهی این نوع غذا ها برغذا هایی سنتی ترجیح داده می‌شود غافل از اینکه فست فود ضرر های فراوانی را در قبال دارد.

چاقی: استفادهٔ مداوم از فست فود وزن تان را به میزان چشمگیری افزایش میدهد. بزرگ شدن شکم تنها یکی از عوارض آن است. به گفته متخصصان انجمن گياه‌خواران آمريكا، مصرف فست‌فود بيش از يك بار در هفته سبب ايجاد چاقی به خصوص چاقی‌های موضعی در نواحی شكم و پهلوها می‌شود.

کاهش حافظه:  فست فودهایی مانند برگرها، بعضی غذاهای سرخ‌شده و میلک‌شیک‌ها ممکن است حاوی مقادیر زیادی چربی اشباع شده باشند. مشاوران تغذیه، می‌گویند: « چربی‌های اشباع شده تاثیر منفی بر قلب دارند، همچنین تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف بالای چربی‌های اشباع شده ممکن است تاثیر منفی بر عملکرد مغز و حافظه داشته باشند.» همچنان مصرف بیش از حد اسیدهای چرب اشباع شده ممکن است سرعت و انعطاف‌پذیری حافظه و قدرت آینده‌نگری حافظه (توانایی‌تان برای به یادآوردن کاری که قصد انجام آن را داشتید) را مختل می‌کند.

خرابی پوست: خوردن غذاهای فست‌فودی باعث بروز مشکلات پوستی مانند بخار می‌شود. مشاوران تغذیه می‌گویند: «  علاوه بر شیرینی ها و غذاهای سرخ شده، قندهای ساده، آرد سفید و کاربوهیدرات خالی مثل کچالوی سرخ شده، باعث مشکلات پوستی می‌شود.

استرس: در غذاهای فست فود مقادیر اندکی اسیدهای چرب امگا ۳ وجود دارد. کمبود این چربی‌های مفید در بدن منجر به افزایش حالت اضطراب ذهنی می‌شود. اما تنها به این علت نیست که فست‌فودها باعث استرس می‌شوند. غذاهایی که کاربوهیدرات‌های تصفیه نشده دارند منجر به نوسان در میزان قند خون می‌شوند. اگر قند خون به میزان چشمگیری کاهش یابد، می‌تواند باعث اضطراب، لرزش، گیجی و خستگی در بدن شما شود.

ابتلا به سرطان: نیترات پتاسیم و نیتریت سدیم، مواد افزودنی هستند که برای حفظ رنگ گوشت و برای مهار کردن رشد باکتری استفاده می‌شوند. سانتورو می‌گوید: «این دوماده‌ی شیمیایی ممکن است تبدیل به نیتروسامین‌ها شوند که موادی هستند که باعث سرطان می‌شوند»

پوسیدگی دندان ها: به گفتهٔ مشاوران تغذیه:« بعضی از غذاهای فست‌فود منجر به پوسیدگی دندان‌ها می‌شوند.» پس در استفادهٔ این نوع غذا ها حد میانه را مدنظر بگیرید تا صحتمند باشید.


نوشته از: مطواع کبیر

 

How
You Feel
In Kabul?