غذا های پرطرفدار کنار جاده

بهترین تجربه غذا خوردن همیشه به رستورانت های شیک و غذا های گران قیمت محدود نمی شود، بلکه گاهی صرف یک غذای خیابانی می تواند لذت فراوانی برای فرد به دنبال داشته باشد. شما هم احتمالاً از جمله کسانی هستید که چندین بار طعم غذا های روی سرک را چشیده اید و از آن لذت برده اید. غذا های روی جاده یا همان فست فود افغانی بزرگترین رقیب رستورانت های شهر اند که طرفداران خاص خود را از بخش های مختلف جامعه دارند و در هر گوشه یی از شهر یافت می شوند. این غذا ها با انواع مختلف از جمله چپس، شور نخود، برگر، فلافل، سمبوسه، بولانی، پکوره، سوپ و شمار غذا های زود پز دیگرهستند که در مدت چند دقیقه برای مشتریان آمده می شوند. شاید خیلی از مشتری ها می دانند که این نوع غذا ها صحی نیست، اما باز هم از آن ها استفاده می کنند. این رستورانت های سیار یا همان کراچی های لب جاده مشتریان زیادی دارند، به ویژه آن ها که در مکان پر رفت و آمد، مانند: دانشگاه، مکتب و یا مرکز شهر از این نوع غذا ها آماده می کنند. دو ویژه گی این غذا ها سبب شده که همیشه مشتریان خود را داشته باشند؛ ارزان بودن و آماده شدن در وقت کم است.

بولانی: یکی از غذا های مزه دار افغانی می باشد که خمیر ذغاله شده را هموار می کنند و میان آن گندنه و یا کچالو پر نموده و به  شکل نیم دایره بالای تابه انداخته و در روغن سرخ می کنند. بولانی را در تنور نیز پخته می کنند که به نام بولانی تنوری یاد می شود.

شور نخود: یکی از غذا های پرطرفدار خیابانی شور نخود است. این غذا خیلی ساده پخته می شود؛ نخود را شسته و در بین دیگ بخار نرم می کنند و همین گونه کچالو را هم در بین دیگ دیگر جوش می دهند. بعد از پخته شدن ابتدا نخود را در بین نیم کاسه ها کشیده رویش قدری کچالو رنده شده، مرچ، نمک و چاشنی اضافه می کنند.  

فلافل: غذایی تند است که  در ساندویچ آن علاوه بر بادنجان رومی و خیار شور ترشی نیز استفاده می شود. نام این غذا نیز از فلفل گرفته شده است؛ زیرا اصل لبنانی آن مرچ سرخ فراوان دارد.

برگر: از غذا های سالم و خوشمزه یی است که به تازه گی بسیار پرطرفدار شده است.اکثریت علاقمندان  این غذا را محصلان دانشگاه و شاگردان مکتب تشکیل می دهد. برگر در اصل ساندویچی است که از گوشت، تکه های نان، کچالوی سرخ شده و مخلفاتی مانند رومی، بادرنگ، کلم و … ساخته می شود.

سوپ: به طور کلی سوپ به نوعی غذای مایع و گرم گفته می شود که از مواد مختلفی مانند: آب، گوشت، سبزیجات و ادویه جات تهیه می شود. در واقع سوپ را به عنوان پیش غذا و برای باز شدن اشتها و گرم شدن معده و آماده شدن برای صرف غذای اصلی میل می کنند. معمولاً این غذا در زمستان طرفدار زیاد دارد.


نوشته از: الهه مقصودی

 

How
You Feel
In Kabul?