فواید خرما برای سلامتی وجود ما

 خرما از دورانِ باستان در رژیم غذایی انسان وجود داشته است و یکی از قدیمی‌ترین میوه‌های کشت شده توسط انسان بوده است. درخت خرما در نواحی گرمسیر و نیمه‌ گرمسیر، پرورش می‌یابد. از اینکه مصرف خرما در ماه مبارک رمضان بیشتر می‌گردد و جزء عمدهٔ سفرهٔ افطاری مان را شکل می‌دهد، خواستم در رابطه به فواید و خواص شگفت ‌انگیز آن معلومات ارایه نمایم با ما همراه باشید:

تأمین انرژی بدن: در جریان ماه مبارک رمضان انرژی ذخیره شدهٔ بدن مان را رفته رفته از دست می‌دهیم اما مصرف خرما در حین افطار سبب می‌گردد تا انرژی از دست رفتهٔ مان را دوباره بدست بیاوریم زیرا خرما سرشار از قندهای طبیعی نظیر گلوکز، فروکتوز، و ساکارز است؛ بنابراین، به عنوان یکی از تنقلات عالی و کاملی شناخته می‌شود که سرعت انرژی بدن‌ تان را افزایش می‌دهند.

حفظ سلامتی اعصاب: خرما دارای ویتامین های بیشماری است. ویتامین و پتاسیم موجود در خرما باعث سلامتی دستگاه عصبی می‌گردد.

باعث هضم بهتر غذا می‌گردد: در ماه مبارک رمضان از اینکه در طول روز معدهٔ ما گرسنگی را تحمل می‌کند و به یکبارگی در افطار انباری از غذا های رنگ به رنگ را در خودش می گنجاند طبیعی است که در نوع هضم نمودن این دستگاه تغییرات منفی رونما می‌گردد. شاید تجربه کرده باشید که پس از افطار معدهٔ تان حالت غیر نورمال را به خودش می‌گیرد اما توصیه می‌گردد که در حین افطار در قدم نخست از خرما استفاده کنید زیرا باعث سلامت دستگاه گوارش می‌گردد.

 باعث کاهش کلسترول می‌گردد: خرما در واقع عاری از کلسترول و حاوی چربی بسیار اندکی است. گنجاندن مقادیر کمی از خرما در رژیم غذایی روزانه ‌تان به پایین نگهداشتن سطح کلسترول و از طرفی حتی به کاهش وزن در عده‌یی کمک می‌کند.

خون ساز است: خرما مقدار قابل توجهی فولات یا همان اسیدفولیک به بدن می رساند که برای خون رسانی برای بدن لازم است.

باعث تقویت قلب می‌گردد: اگر قلب ضعیف دارید خرما را در آب نیمه گرم تر کنید و پس از گذشت یک روز مصرف کنید قلب تان را تقویت می‌کند.

مفید برای رفع خستگی: پژوهشگران می گویند خوردن خرما به تنهایی یا همراه با لبنیات از جمله شیر برای کوفتگی و خستگی مفرط ناشی از روزه گرفتن یا فعالیتهای سنگین بسیار مفید است.

باعث خنثی ساختن اسید معده می‌گردد: وقتی به طور مداوم غذا نخوریم معده، خود به خود اسید تولید می کند تولید این اسید را در ماه رمضان شاهید خواهیم بود اما مصرف خرما، اسید اضافی معده را خنثی می‌کند  و برای سالمندان و کودکان بسیار سود مند است .

پیشگیری از سرطان: براساس شواهد، در مناطقی که مصرف خرما درآنها زیاد است ، این میوه می‌تواند در پیشگیری از سرطان موثر باشد.

 خرما، علاوه بر فواید یاد شده، خواص دیگری نیز دارد که از حوصلهٔ این متن خارج است کافی است در ماه مبارک رمضان از این نعمت خدای متعال استفاده کنید و اگر امکان دارد مقداری از آن را در جریان این ماه مبارک، برای وطنداران فقیر ما به عنوان افطاری هدیه دهید.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?