فواید دو چرخه سواری:

دوچرخه سواری بهترین ورزش جهت سوزاندن کالری و تقویت عضلات پا است. تحقیقات جدید نشان داده که دو چرخه سواری علاوه بر فواید متذکره ضامن سلامتی روان مان نیز است. بدین معنا که ساختارهای مغزمان را گسترش داده اثرات شگفت‌انگیز روی روح و روان ما بر جا می گذارد. جهت معلومات بیشتر با ما همراه باشید:

تقویت قلب: افرادی که به طور مسلسل از دوچرخه استفاده می کنند کمتر دچار بیماری های قلبی و عروقی می گردند زیرا انجام این ورزش ریه ها را تقویت کرده و به آنها امکان می دهد تا اکسیژن بیشتری را جذب کرده و سطح انرژی شما را بالا برده از بیماری های خطرناک قلبی همچون فشارخون، تصلب شریان و سندرم متابولیک جلوگیری می کند.

کاهش استرس:  تحقیقات نشان داده است که دوچرخه سواری موجب تقویت روح شده  ذهن را آرام می کند در پژوهشی حالات روانی دوچرخه سواران را مورد بررسی قرار دادند پس از تحقیق معلوم گردید که این افراد احساس استرس کمتری نسبت به افرادی که از موتر استفاده می کنند، دارند.

کاهش وزن:  انجام این ورزش باعث سوزاندن چربی های بدن شده در نتیجه وزن تان را کاهش می دهد. پس برای کاهش وزن و تناسب اندام یک دو چرخه یی خریداری بکنید و در گشت و گذار روزمره به جای موتر از دو چرخه استفاده کنید. اما شاید فکر کنید که  زمینهٔ این ورزش در کشور ما برای خانم ها کمتر مساعد است ولی تشویش نکنید خانم ها می توانند از دوچرخه های ثابت در خانه استفاده بکنند.

برای تان حس نشاط می بخشد: سالانه کشور های خوشحال دنیا رده بندی می شوند سوال اینجاست که این مردم چگونه در ردهٔ خوشحال‌ ترین مردمان جهان قرار می گیرند یعنی بنابر کدام دلایل خوشحال اند؟ باید گفت که در کنار معیار های دیگر بهترین راز مردمان خوشحال جهان، دوچرخه سواری است. به طور مثال کشور دنمارک برای پنج سال به عنوان شاد ترین کشور جهان لقب گرفته است یکی از دلایل شاد بودن این مردم، دوچرخه سواری است جهانیان دوست دارند این روش را پیش بگیرند تا از یک نگاه سلامتی افراد را تأمین بکنند و از سوی دیگر با کاهش میزان موتر ها در شهر از آلودگی هوا ناشی از دود موتر ها جلوگیری نمایند.

باعث تقویت ذهن می گردد: تحقیقات نشان داده است که ورزش های منظم تاثیر مثبتی روی مغز شما به جای می گذارند.  از جمله دوچرخه سواری تأثیری بسزایی در سلامتی ذهن دارد این ورزش باعث ترشح موادی می شود که سطح کورتیزول ( یکی از هورمون های اصلی مرتبط با استرس ) را مرتب می کنند. تحقیقی جدید در هلند نشان داده دوچرخه سواری کار کرد های مغز را بهبود می بخشد یعنی فشردگی و استحکام سلول های سفید مغز را در برداشته و ارتباطات مغز را سرعت می دهد.

حالا دانستید که این ورزش باعث خلق و خوی بهتر و حافظه دقیق تر به علاوه سلامت بهتر قلب، ریسک کمتر دیابت و کاهش ابتلا به سرطان می شود، پس بهتر است روزانه در گشت و گذار به جای استفادهٔ موتر از دوچرخه استفاده کنید  و سلامتی تان را تضمین کنید.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?