فواید سفر کردن:

مسافرت از هر نوعی که باشد باعث می شود برای مدتی از زندگی عادی و روند خسته‌کن آن دور شوید و همین مسأله به تنهایی انرژی زیادی به شما داده از کسالت فکر و جسم جلوگیری می کند. طبق تحقیقات دانشمندان که بین 1000 نفر در سن 60 سالگی، ساکن ایالات متحده آمریکا که سال 2009 میلادی انجام شده کسانی که در طول مدت زندگی خود مسافرت زیاد داشته اند تقریبا 40 درصد کمتر از دیگران در خطر افسردگی دوران بازنشستگی هستند. برای آگاهی بیشتر با کابل انسایدر همراه باشید:

آرامش روحی: گاهی انسانها در میان انبوهی از مشکلات کاری و زندگی گیر مانده از روند یکنواخت آن احساس خستگی می کنند.با وجود همه امکانات زندگی آرامش ندارند. دلشان می خواهد جایی بروند به دور از دغدغه های شغلی و خانوادگی … در چنین حالات سفر کردن ایدهٔ خوبی برای دست یافتن به آرامش واقعی است. با سفر نمودن می شود از روند تکراری زندگی نجات یافت.

کامل ساختن شخصیت انسان: مسافرت در کامل سازی شخصیت انسان نقش بسزایی دارد بنابر گفتهٔ آلفونس دولامارتین « هیچ انسانی به اندازهٔ انسانی که بسیار سفر کرده و هزار بار طرز تفکر و سبک زندگی‌اش را عوض کرده، کامل نیست.» یعنی به هر اندازه یی که انسانها مسافرت نمایند با افکار و  سبک زندگی کشور های متفاوت آشنا می شوند و نظر به طبیعت خویش بهترین روش ها را از میان سبک ها و دیدگاها انتخاب می کنند. دیده می شود که سفر کردن طرز تفکر و سبک زندگی انسانها را متغیر می سازد.

پیدا کردن دوست خوب: در جریان سفر در مواقع مختلف چون: هواپیما، هتل ، بازار ، موتر…با اشخاص متفاوت روبرو می گردید و جریان این سفر سبب می گردد تا با خصوصیات و طرز تفکر افراد آشنا شویید گاهی این آشنایی ها به قایم‌ترین دوستی ها مبدل می گردد.

اجتماعی شدن: روانشناسان می گویند زمانی که یک فرد به کشوری سفر می کند چیز های مثبتی را از فرهنگ آن سرزمین  فرا گرفته  در حافظه‌اش می سپارد و آن را در زندگی خویش عملی می نماید به طور مثال در کشوری متوجه می شوید که مردمان آن هیچگاهی زباله ها را روی سرک نمی ریزند برعکس در صفایی شهر سهم می گیرند در رستوران ها فروشگاه ها و موتر های شهری همه نزاکت های اجتماعی را مراعات می نمایند. اینجاست که فرد آداب و رسوم را از فرهنگ های مختلف در جریان سفر هایش می آموزد و به آن جامهٔ عمل می پوشاند.

پرورش ذهن: تحقیقات نشان داده است که سفر کردن میزان فعالیت هوش انسانها را بیشتر می سازد به طور مثال شما در یک کشور خارجی سفر می کنید و در جریان اقامت تان در آن جا طبق نیاز های روزمره، اندکی با زبان و آدرس های آن شهر بلد می شویید. ذهن تان را وادار به فعالیت نمایید اگر سفر تان مدتی طول کشید با زبان آن کشور به گونهٔ ناخودآگا بلد می گردید.

بدست آوردن اعتماد به نفس: هنگامی که در کشوری دیگری پا می گذارید همه به چشم مهمان به سوی شما نگاه می کنند و ما می دانیم که مهمان در همه جا از قدر و عزت خاصی برخوردار می باشد لذا شما طرف توجه همگان قرار می گیرید اینجاست که به خود تان ارج قایل می شوید و اعتماد تان نسبت به خود تان بالا می رود.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?