فواید شگفت‌انگیز آیت الکرسی شریف

آیتی از گنج عرش، نوری از آسمان و عظیم‌ترین آیه در قرآن است. آیه الکرسی، پایه و عرش الهی است و هدف از خواندن آن، این است که مردم در عبادت جز خداوند کسی را نپرستند و به ذلت فرو نروند، روح یکتاپرستی ایجاد کنند و از بندگی ناروا آزاد شوند. در این نوشته به فواید شگفت‌انگیز این آیهٔ مبارک می پردازیم با ما همراه باشید:

 ازدیاد خیر و برکت : پیامبر به حضرت علی (ع) فرمود: ” یا علی ! من سید عربم-مكه سید شهر هاست- كوه سینا سید همه كوه هاست- جبرئیل سید همه فرشتگان است – فرزندانت سید جوانان اهل بهشتند- قرآن سید همه كتاب هاست – بقره سید همه سوره های قرآن است – ودر بقره یك آیه است كه آن آیه 50كلمه دارد و هر كلمه 50 بركت دارد و آن آیت الكرسی است.

باعث کسب رضایت خداوند می‌شود: خداوند فرمود:به عزت و جلالم قسم اگر بنده‌یی از بندگان من این آیت را بعد از هر نمازی قرائت کند من او را در حظیرة القدس و آنچه که در آن است ساکنش می کنم. و در هر روز هفتاد بار او را نظر می کنم به نگاه خاصی و در هر روز هفتاد حاجت او را که کمترینش مغفرت و عفو من باشد برای او برآورده می کنم و در نزد تمام دشمنانش عزیز و نصرتش می دهم.

برای رفع مشکلات: امیرالمؤمنین  حضرت علی (ع) فرمود:اگر بدانید آیة الکرسی چه اندازه با اهمیت و با ارزش است در هیچ حالی آنرا ترک نمی کنید. برای رفع و از بین بردن مشکلات خود به آیة الکرسی پناه ببرید، اگر مشکلی دارید و یا اگر گرفتارید، اگر بیمارید، اگر تمام درهای این عالم به روی شما بسته شده است چرا از آیة الکرسی غافلید. با ایمان و اعتقاد کامل بخوانید و نتیجه بگیرید.

شفای درد ها: در کتاب مفاتیح الجنان نقل شده است راوی می گوید:نشسته بودیم که رسول خدا (صلی الله علیه وآله) برما وارد شد و سلام کرد و ما جواب دادیم. سپس فرمود:آیا دعایی را که جبرئیل به من یاد داده به شما تعلیم بدهم که به دوای طبیب محتاج نشوید؟حضرت علی(ع) و سلمان گفتند:این دوا چیست؟ پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) فرمود:آب باران را در ماه نیسان بگیرید و بر آن هفتاد مرتبه سوره حمد و آیة الکرسی، فلق، ناس، کافرون وهفتاد و یک مرتبه سوره توحید و هفت روز متوالی صبح و شام از این آب بیاشامید.

 و همچنین نقل شده است در کتاب مکارم الاخلاق، ج1، ص93:پیامبر فرمود:قسم به خدایی که مرا به پیغمبری مبعوث کرد، جبرئیل گفت:کسی که این آب را بنوشد خداوند هر دردی را که در بدنش باشد برطرف کرده و به او عافیت می بخشد.

برای رسیدن به مراد و آرزو ها: در کتاب بحارالانوار نقل شده است:اگر کسی 3 بار آیة الکرسی را بر آب بخواند و روی خود را بشوید و دو رکعت نماز بگزارد و در هر رکعت سوره حمد را یکبار و آیة الکرسی را نیز یکبار بخواند هر مراد و آرزویی که داشته باشد به فضل خداوند به مرادش خواهد رسید.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?