فواید طلا برای زنان

طلا از زیورآلاتی‌است که از گذشته های دور تا امروز به دلیل جلایش ، ارزش و براق بودن آن مورد توجه و علاقهٔ خانم ها به ویژه خانم های افغان قرار گرفته است. بدین سبب در کشور ما دختری که نامزد می‌شود یکی از شرایطی که خانوادهٔ دختر بالای خانوادهٔ داماد می‌گذارند خریداری طلا است.

باید گفت که تمام طلاهایی که امروزه در معادن وجود دارد از انفجار سنگ های آسمانی در میلیاردها سال پیش به وجود آمده اند. یکی از دلایل اصلی گران بودن طلا این است که به شدت کمیاب بوده و تنها در جاهای خاصی یافت می شود. مقدار طلایی که از روز کشف تا به امروز ذوب شده به اندازه مقدار آهنی است که در کمتر از یک ساعت در جهان گداخته می شود. مقادیر بسیار کمی طلا در برگ های درخت اکالیپتوس وجود دارد اما مقدار آن چنان ناچیز است که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود.

رفع بیماری قلبی: بر اساس نتایج تحقیقات، طلا ، روند فعالیت ارگانیسم بدن انسان را تسریع کرده و به رفع بیماری های قلبی کمک می‌کند و فشار خون را  در زنان پایین می‌آورد.

درمان سرطان: می توان طلا را به شکل مایع در آورده و به صورت عضلانی تزریق کرد. طلا در درمان سرطان و آرتروز روماتوئید موثر است. 

 برای فشار عصبی مفید است : طلا بر روی ناهنجاری غددی و عصبی تاثیر مثبت دارد و فشار عصبی خانم‌ها را كاهش می‌دهد.

درمان درد چشم: میله سرمه‌یی که از طلا ساخته شده باشد و بین دو پلک کشیده شود جهت تقویت دید چشم و  بهبود درد چشم مفید است.

از نظر علمی:

استفاده از طلا به صورت های زینتی برای زنان جایز است و از نظر علمی ثابت شده است که موجب تقویت و افزایش نسبی گلبول های قرمز خون بوده و استفاده از آن در ترشح برخی از هورمون های مفید بدن زنان و در رفع افسردگی و غم و اندوه آنان مؤثر و سودمند است بنابراین استفادهٔ زنان از طلا جایز و در حدّ معقول و منطقی موجب سلامت روح و جسم آنان می باشد. اما مردان نمی توانند از این عنصر به عنوان زینت استفاده نمایند و از نظر علمی ثابت شده اثرات منفی بر گلبول های قرمز مردان، ترشحات هورمونی آنان و روحیهٔ انعطاف آمیز و رفاه طلبی و حالاتی شبیه به حالات و صفات زنان را در مردان بوجود می آورد و به همین دلیل و شاید دلایل فزونتر استفاده آن برای مردان جایز نمی باشد.

استفاده از طلا برای مردان مضر است: تحقیقات دانشمندان در سال 1970 نشان داد كه استفاده طولانی مدت از طلا باعث عقیم شدن مردان می‌شود و دلیل آن اینست که طلا خاصیت گرم دارد و مردان خودشان گرما دارند وقتی طلا بپوشند گرمای شان دو چندان شده سلولهای شان می‌سوزد.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?