قدبلند‌ترین مردمان جهان کدام ها اند

اگرقرارباشد قدبلندترین مردمان جهان را رده بندی کنیم، باید گفت که مردان کشورهلند و زنان کشور لیتوانی درردهٔ اول قد بلندترین مردمان جهان به حساب می‌آیند برای معلومات بیشتر متن را تا پایان بخوانید:

هلند: قد متوسط  این مردم ۱۸۳ سانتی‌متر است. سوال اینجاست راز قد بلندی این مردمان در چیست؟ طبق گفته‌ٔ سازمان بهداشت جهانی، این مردم، تغذیهٔ سالم دارند، بیشتر از ماهی و محصولات لبنی استفاده می‌کنند. در ضمن کشور ایشان در سطح بالای رفاه قرار دارد از این رو هم از لحاظ روحی و هم  روانی آرام هستند این عوامل در بلند بودن قد این مردمان نقش عمده دارد.

دنمارک: عوامل ژنتیکی و زیست‌ محیطی موجب رشد بسیار خوب مردم دانمارک شده است.  قد متوسط مردان و زنان این کشور ۱۷۵٫۹ سانتی‌متر، است. دانمارک از جمله ثروتمندترین کشورهای اروپا بوده و درآمد سرانه‌ٔ مردمش نیز در سطوح جهانی بسیار بالا تلقی می‌شود. دولت دانمارک با ارائه‌ٔ خدمات رفاهی و اجتماعی خوب، همواره آسایش مردمش را تضمین می‌کند.

نروژ:  قد متوسط مردان و زنان این کشور۱۷۵٫۲۶ سانتی‌متر است. مردم نروژ بلندی قامت خود را از اجدادشان به ارث برده‌اند. رژیم غذایی سرشار از پروتئین مردم نروژ از جمله دلایل اصلی رشد بسیار خوب آن‌ها از کودکی تا بزرگسالی به شمار می‌رود.

آلمان: قد متوسط مردان و زنان این کشور۱۷۴٫۶۳ سانتی‌متر است. غذاهای خاص آلمانی همواره زبانزد خاص و عام بوده است. خوراک مخصوصی که از گوشت و سوسیس در جشنواره‌های این کشور تهیه می‌شود، علاقمندان زیادی به سمت خود جذب کرده است. این مردم صبحانهٔ شان را شاهانه می‌خورند غذای چاشت چون یک شاهزاده و غذای شب را چون یک فقیر. این است راز صحتمندی و قد بلندی این مردم.

لیتوانی: قد متوسط  در بین این مردم ۱۷۴٫۶۳ سانتی‌متر است. سلامت عمومی مردم این کشور پس از اعلام استقلال و جدایی از شوروی، روز به روز در حال بهبود است. شاید دلیل قد بلندی این مردمان ، استفاده از کچالو و نان گندم‌ سیاه بوده باشد. البته مصرف گوشت سرخ و مرغ و نیز شرایط آب و هوایی در بلند شدن قد مردم این کشور بی‌تأثیر نیست.

صربستان: قد متوسط مردان و زنان این کشور ۱۷۳٫۹۹ سانتی‌متر است ترکیب ژن اسلاوی و مدیترانه‌یی، دلیل اصلی قدِ بلند و طبیعی مردمان صربستان است. یکی از عوامل قد بلند بودن صربستانی‌ها، نژاد آن‌ها است. مردم این کشور اغلب دارای سرهای پهن هستند که نژادی قد بلند تلقی می‌شود. شاید دلیل دیگر بلند بودن قدن صرب‌ها، ورزش‌هایی است که از زمان کودکی تا بزرگسالی انجام داده‌اند. غذاهای صربستانی بسیار غنی از مواد لبنی و پروتئینی است. الگوی غذا خوردن مردم این کشور بدین صورت است که غذای خود را طی چند وعده و با مقدار کمی می‌خورند، که خود از چاقی جلوگیری کرده و زمینه را برای افزایش قد فراهم می‌کند.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?