مسکن های طبیعی و طرز استفاده آن

برای تسکین درد به جای استفاده از  دارو ها و قرض های آرام‌بخش بهتر است از مسکن های طبیعی استفاده کنید. زیرا این مسکن ها به شکل طبیعی درد را تسکین داده در ضمن عوارض جانبی را هم در قبال ندارند.

گل میخک تسکین دهندهٔ درد دندان: میخک یک داروی طبیعی تسکین دهندهٔ درد دندان است. در این گیاه مسکن طبیعی وجود دارد که استفادهٔ آن درد دندان را به گونهٔ فوری تسکین می دهد. برای نجات از درد دندان یک یا دو عدد گل میخک را تا وقتی بجویید که روغن آن بیرون شود . این کار درد دندان را تسکین می دهد درضمن گل میخک را می توانید به مدت نیم ساعت یا تا زمانی که درد آرام بگیرد در دهان نگه دارید. و یا یک بر چهار حصه قاشق گل میخک را در غذای روزمره استفاده کنید.

زردچوبه: بررسی ها نشان می دهد که زردچوبه نسبت به آسپرین یا آبیوپروفین در تسکین درد ۳ برابر موثرتر است. زیرا کورکومین موجود در این ادویه ، آنزیم تولید کنندهٔ هورمون های دردزا را متوقف می کند روش استفاده از این ادویه خیلی آسان است کافی است روز چهارم حصه قاشق مرباخوری از این ادویه مصرف کنید. و یا نیم قاشق چای خوری زردچوبه را در یک گیلاش شیر گرم علاوه کرده بنوشید. جان دردی را به شکل طبیعی تسکین می دهد.

زنجبیل: مادهٔ ضد درد موجود در زنجبیل درد عضله ، مفصل ، سفت شدن و ورم عضله را در مدت ۲ ماه و یا ۶۳ درصد کاهش می دهد.مصرف روزانه حد اقل یک قاشق مرباخوری زنجبیل خشک و یا ۲ قاشق مرباخوری زنجبیل تازه برای افراد مبتلا به درد عضله توصیه می گردد. و یا هم زمانی که چای دم می کنید در یک چای جوش چای نیم قاشق چای خوری زنجبیل خشک ( پودر زنجبیل )را علاوه کنید. این کار را همه روزه انجام دهد به گونهٔ طبیعی درد هایی از قبیل دل دردی و جان دردی را تسکین می دهد.

ویا پودر زنجبیل را با کمی آب ترکیب کنید و از آن خمیره یی درست نمایید  بعد این خیره را به روی منطقهٔ آسیب دیده یعنی همان عضوی که درد دارد ، ماساژ دهید . مدت نیم ساعت صبر کنید. این کار را روزانه یک بار انجام دهید درد مفاصل را تسکین می بخشد.

سیر برای گوش دردی: محققان معتقدند ، مواد فعال در سیر به طور طبیعی باکتری های درد زا را از بین می برد. سه داندانه سیر را در نیم پیمانه روغن زیتون به مدت دو دقیقه به آرامی بپزید بعد روغن آن را صاف کنید. این روغن به مدت دو هفته قابل نگهداری در یخچال است بعد مقداری از این روغن را در قسمتی از گوش تان که درد دارد  به آرامی ماساژ دهید این کار را روزنه دو مرتبه انجام دهید درد گوش را به شکل طبیعی تسکین می بخشد.

گل آفتاب پرست و خستهٔ آن: این داروی  طبیعی فواید زیادی برای بسیاری از بیماری ها دارد . به طور مثال برای سردردی که همراه با سرماخورده‌گی باشد می توانید ۳۰ گرام تخم آفتاب پرست را در دو لیوان آب ریخته بگذارید بجوشد تا نصف آن باقی بماند این جوشانده را دو بار در روز بنوشید. سر دردی را تسکین می دهد.

How
You Feel
In Kabul?