معرفی ۸ کتابی که قادر به ایجاد تغییر مثبت در زندگی شما است

ترویج فرهنگ مطالعه از نیاز های اساسی جامعهٔ ما تلقی می گردد. برای همهٔ ما به ویژه جوانان  نیاز است تا همه روزه  ده الی بیست دقیقه از وقت مان را  برای مطالعه اختصاص بدهیم. پس از گذشت مدت زمانی، تأثیرات شگفت انگیز آن را روی شخصیت و سواد مان شاهید خواهیم بود. از اینرو در این متن ۸ کتاب مفید را معرفی می‌کنیم تا باشد با مطالعه نمودن عادت کنید:

کار را انجام بده – نوشتهٔ استیون پرسفیلد

کتاب ساده ، کوتاه و الهام بخش است. برای کسانی که پروژهٔ کاری روی دست دارند و می خواهند از آن موفق بدر آیند خیلی مفید است. پس اگر می خواهید کاری را انجام بدهید و هدف مستحکم کاری دارید برای رسیدن به موفقیت این کتاب را مطالعه کرده و آن را در عمل پیاده کنید.

اصالت وجود – نوشتهٔ گرگ مک ایوان

مطالعهٔ این کتاب به ما کمک می کند تا اولیت های کاری مان را به درستی بشناسیم یعنی اینکه انجام کدام کار نیاز مبرم و اساسی ما است و کدام کار در قدم بعدی قرار دارد این کتاب در واقع، سرو‌سامان بخشیدن کار های زندگی و ترتیب یک برنامهٔ منطقی را برای مان می آموزاند.

۴۸ روز تا کاری که دوست دارید – نوشتهٔ دَن میلر

مطالعهٔ این کتاب در واقع همچون مشاور شغلی برای تان عمل خواهد نمود. یعنی اینکه برای تان می آموزاند که چگونه شغل مناسب و مطابق مهارت های خودتان دریابید. زیرا شغل و وظیفه بخشی از زندگی ما را شکل می دهد و انتخاب نامناسب آن در واقع خسته‌ کن ساختن بخش عمدهٔ زندگی به حساب می رود.

خورشید هم طلوع میکند – نوشتهٔ ارنست همینگوی

 این کتاب یک کتاب داستانی و  یکی از آثار مشهور جهان است. محور داستان مسافرت گروهی آمریکایی و انگلیسی مقیم فرانسه از «نسل گمشده» به اسپانیا برای دیدن فستیوال گاوبازی پامپلونا است. در این کتاب نگاه عمیق‌ تری به مسایلی چون مرگ و زندگی ، عشق … و غیره وجود دارد.

آیا آدم‌مصنوعی‌ها خواب گوسفند برقی می‌بینند؟ – نوشتهٔ فیلیپ کی. دیک

  این کتاب حاوی یک داستان علمی و تخیلی بوده که در آن از خرد جمعی ، هوش مصنوعی، دین و مذهب مردم سخن گفته شده است.

 

سیذارتا – نوشتهٔ هرمان هسه

این کتاب در رابطه به کشف و شناسایی خویشتن خویش است. هرمان هسه در این کتاب ضمن تحلیل مبانی فلسفه آسیائی(هندی)، اشتیاق خود را به یافتن روشی در جهت حل بحران جوامع بشری نشان داده است.

اتوبوس خوشبختی – نوشتهٔ جان گوردون

یک کتاب داستانی است و در رابطه به رئیسی است که در آستانهٔ شکست قرار دارد سرآنجام به ده قانون طلایی آشنا می شود که او را به سوی خوشبختی سوق می دهد. مطالعهٔ این کتاب برای کسانی که در پی تغییرات مثبت زندگی هستند ضروری پنداشته می‌شود.

 ساکت: قدرت خویشتن گرایان در جهانی که نمی‌تواند سکوت کند – نوشتهٔ سوزان کائن

 سوین کار با استفاده از تحقیقات روانشناسی و عصب شناسی دست به نوشتن این کتاب زده است. با مطالعه آن می توانیم درک کنیم که چرا صحبت با برخی ها خسته کن تمام میشود. مساله دیگر این کتاب در پیوند به چگونگی برخورد با  با افراد برون‌گرا است.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?