موانع مهم رسیدن به موفقیت

بیشترما افراد بزرگی را که در اطراف مان حضور دارند تحسین می کنیم چه تاجر باشند چه سیاستمدار، بازیگر یا یک چهره یی مشهور. موفقیت هیچگاه یک ویژه گی کوتاه مدت نبوده است بلکه همیشه نیازمند تلاش جدی و برنامه ریزی است. بزرگترین دشمنی که در کمین موفقیت اشخاص است رویکرد، نگرش و ویژه گی های شخصی او است که مسیر رسیدن به موفقیت را دشوار می سازد. گاهی اوقات اتفاق می افتد که هدفی انتخاب می کنیم، برنامه ریزی می کنیم و تمام سعی و تلاش خود را می کنیم تا به آن برسیم، با این حال موفق نمی شویم. تعجب می کنیم چرا با این که تلاش کردیم ولی موفق نشدیم و برعکس بعضی افراد با این که حتی به اندازه یک دهم ما تلاش نمی کنند ولی موفق می شود. در راه موفق شدن موانع بسیاری وجود دارد که با شناختن آن ها می توان با درایت آن ها را پشت سر گذاشت.

ترس از موفقیت: مانع اصلی رسیدن به پیروزی واهمه داشتن از موفقیت است. این چنین افراد دقیقاً می دانند که برای موفق شدن به چه چیزی نیاز دارند، آنها به دلیل داشتن ترس از موفقیت قادر به رسیدن به اهداف والا نیستند. ترس از راه پیش رو، نگرانی از آینده و بسیاری مسایل دیگر منجر به عدم موفقیت آنها می شود.

وسواس: افراد موفق دارای خصوصیتی مشترک هستند و آن  قابلیت تمرکز بر اندیشه های بزرگ است. برای بسیاری اتخاذ چنین دیدگاهی مشکل است چرا که خود را کاملا محدود به انجام کار های جزیی و کوچک می کنند. تلاش زیاد برای کار های زیان آور است زیرا زاویه دید را محدود خواهد کرد  این گونه افراد سخت کوشی و تلاش زیاد را لازمه زنده گی شان دانسته اما عزم و اراده خود را برای انجام کار های مفید به کار نمی بندند.

دو راهی: سردرگمی اولین چیزی است که می تواند موفقیت شما را از بین ببرد. واقع گرا و عمل  گرا باشید، تصمیم های تان  را به دو راهی نکشانید. همیشه  تصمیمی بگیرید که شفاف و واضح باشد و در پایان باعث رشد و ترقی شما شود. مزایا و معایب هر تصمیم را بسنجید. نقاط قدرت و ضعف را شناسایی کنید. با افراد قابل اعتماد تان  همیشه مشورت کنید.

اطرافیان و دوستان نا مناسب: ممکن است همه شرایط و توانایی لازم برای رسیدن به موفقیت را داشته باشید، اما آیا دوستان تان شما را در این راه همراهی می کنند، ممکن است دوستان  تان دیدگاه متفاوت و متضادی از موفقیت نسبت به  شما داشته باشند. دوستان به علت تاثیرات منفی راه رسیدن به موفقیت را برای تان سخت و دشوار می کنند. برخی از اطرافیان تان حتی ممکن است باعث زمین خوردگی و تردید در قابلیت ها و توانایی های تان شود.

غرور: هیچگاه خود را زیاد دست بالا نگیرید و فکر نکنید که تمام اطرافیان تان ضعیف تراز شما هستند. غرور یک ویژه گی منفی است که باعث نابودی رشد و موفقیت می شود. فرد مغرور همیشه فکر می کند که درتمام جوانب ازهمه بهترعمل می کند، علاقه یی به یادگیری موضوعات جدید و مبتکرانه ندارد. از بین بردن غرور کاذب و تلاش جدی به شما کمک خواهد کرد تا در نهایت به رشد و موفقیت دست یابید.


نوشته از: الهه مقصودی

 

How
You Feel
In Kabul?