میوه های زمستانی و خواص آن

در فصل زمستان با توجه به  تغییرات آب و هوا، بارنده گی های ناگهانی و کاهش دما و نظر به شیوع بیماری های واگیر از جمله سرما خوردگی مقاومت بدن انسان به شدت کاهش یافته و نیاز جدی به انواع ویتامین ها به خصوص ویتامین C دارد که این ویتامین ها را می توان در میان میوه های زمستانی یافت. برای این که در فصل زمستان به بیماری های کمتری دچار شویم باید به آنچه می خوریم توجه داشته باشیم و تاحد امکان از بهترین مواد غذایی با بالاترین سطح ویتامین استفاده کنیم.از این جهت آشنایی با ویتامین ها و میوه های زمستانی گامی است که ما را در جهت آماده گی ورود این فصل و پیشگیری امراض در این فصل آماده می سازد.

انار: با دانه های یاقوت زمستانی آشنا هستید و می دانید که سرشار از ویتامین های بسیار زیاد است. انار یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که می تواند از بدن شما در مقابل بیماری های مختلف محافظت کند. این بیماری ها می تواند آلزایمر، سرطان و بسیاری از بیماری های مختلف دیگر باشد. رنگ انار مهم نیست و تنها برای انتخاب بهترین انار به سنگین بودن آن توجه داشته باشید.

مالته: یکی از بهترین میوه های فصل زمستان مالته است. این میوه خوشمزه دارای ویتامینC  بوده و می تواند بدن شما را در مقابل ویروس های سرما خوردگی مراقبت کند. این میوه همچنان می تواند در فصل سرما از پوست شما به خوبی محافظت کند.

کیوی: برای این که در فصل زمستان شاداب و سر حال باشید به ویتامین C نیاز دارید. این ویتامین یک قهرمان ضد خستگی است که بیشترین میزان این ویتامین در کیوی است. البته کیوی تنها قهرمان ویتامین C نیست بلکه در این میوه پشمالو ویتامین E و B6 نیز وجود دارد برای همین یک میوه انرژی زا، تقویت کننده و مفید است.

کیله: یکی از میوه های است که در زمستان باید از آن مصرف کنید. این میوه یکی از بهترین منابع پتاسیم در بین میوه ها است و به فشار خون شما کمک به سزایی می کند. البته کیله هایی که تقریباً رسیده  اند نیز می توانند به سلول سازی و تامین ویتامینB6  در بدن شما کمک کند.

آناناس: یکی از بهترین و پر خاصیت ترین میوه هایی است که می توانید خریداری کنید. این میوه منبع سرشار از ویتامین C و همچنین سرشار از فیبر است. آناناس یکی از بهترین میوه هایی است که می توانید مگنیزیم زیادی از آن دربدن ذخیره نمايید و از نظر استخوان سازی بدن نیز می توان به آن اعتماد کرد.

کینو: این میوه مانند سایر میوه های دارای جوهر لیمو، به مناطق قاره آسیا تعلق دارد. قسمت زیاد این میوه از آب تشکیل شده و مانند سایر میوه های هم دسته خود به دلیل مقدار کم قند موجود در آن از کالری اندکی برخوردار است. کینو سرشار از ویتامین C بوده و همچنان این میوه حاوی مقدار زیاد ستریک اسید، پتاسیم و مگنیزیم است. این میوه در سلامت پوست، مو و بینایی نقش بارز دارد.


نوشته از: الهه مقصودی

 

How
You Feel
In Kabul?