نوشیدنی های لاغر کننده

علاوه بر خوراکی های لاغر کننده و ورزش های تناسب اندام، با نوشیدنی هایی که قرار است به معرفی بگیریم، نیز می توانید وزن تان را کاهش دهید.

آب: از جمله  بهترین، ارزان‌ترین و مفید‌ترین نوشیدنی برای وجود انسان به ویژه برای کاهش وزن آب است. نوشیدن آب کافی برای بدن منافع زیادی دارد. به شما احساس سیری می‌دهد، متابولیسم بدن‌تان را افزایش می‌دهد و هیچ‌ نوعی کالری ندارد. اگر هر روز دو لیوان آب بنوشید، تا ۳۰ درصد متابولیسم بدن‌تان افزایش می‌یابد و این یعنی در طول یک سال، بیش از دو کیلو وزن کم می‌‌کنید. به عبارهٔ دیگر باید گفت که آب ، بهترین نوشیدنی‌ برای رسیدن به تناسب اندام است. روزانه بیش از یک و نیم لیتر آب بنوشید چون آب نه تنها برای کاهش وزن مفید است بل برای درمان درد معده،طراوت و شادابی پوست ، کارکرد بهتر سیستم گوارشی نقش دارد.

قهوه: از نوشیدنی های دیگر  جهت کاهش وزن قهوه  است و برای سلامتی مزایای بسیاری دارد؛ اما مقدار مصرف و استفاده سالم از آن بسیار مهم است. قهوه اصلاً کالری ندارد. قهوه تلخ (بدون شیر) سرشار از آنتی‌اکسیدان است که به خلق و خوی بهتر شما، تمرکز بالاتر، کاهش خطر دیابت و سرطان کمک می‌کند. اما سعی کنید در نوشیدن آن افراط نکنید.

آب سبزیجات: اگر از نوشیدن آب خالص خسته می شوید از آب سیزیجات استفاده کنید. آب سبزیجات به اندازه آب میوه‌ها مواد مغذی و املاح دارند؛ اما کالری آنها حدود ۵۰ درصد کمتر است. آب سبزیجات معمولاً سرشار از فیبر هستند و باعث می‌شوند به مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید. آب سبزیجات منبع فیبر و مواد مغذی مورد نیاز بدن در دوران رژیم لاغری هستند. پس اگر می‌خواهید لاغر شوید از آب سیزیجات چون آب بادرنگ، پالک… وغیره استفاده کنید.

شیر کم چرب: منبع پروتئین، ویتامین D. و کلسیم مورد نیاز برای داشتن عضلات و استخوان‌هایی سالم است. در صورتی که چربی نداشته باشد برای لاغری مفید است.

چای سبز: شهرت زیادی در افزایش سوخت و ساز بدن داشته و به لاغر شدن کمک می‌کند. می‌توانید چای سبز را به صورت داغ یا سرد به همراه اندکی عسل میل کنید.

آب میوه: سرشار از ویتامین و مواد مغذی می باشد، اما دقت داشته باشید که هیچ‌گاه نباید شکر و مواد شیرین کننده به آنها بیفزایید. میوه‌ ها هر چه گوشتالو‌تر باشند، آب میوه بهتر و بیشتری به شما می‌دهند. میوه‌های گوشتالو، فیبر بیشتری هم دارند و به شمااحساس سیری بیشتری می‌دهند.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?