کدام رنگ ها برای اتاق خواب مناسب و کدام نامناسب است

انتخاب رنگ برای اتاق خواب از اهمیت خاصی برخوردار است و در چگونگی و کیفیت خواب نقش عمده دارد. در این متن کوشیده ایم بهترین و آرامش بخش ترین رنگ ها را برای اتاق خواب به معرفی بگیریم:

رنگ های مناسب:

رنگ آبی:  این رنگ طرفدارانی زیادی دارد چون با دیدن این رنگ حس آرامش در انسان ایجاد می‌شود و از نگاه روانشناسی نیز این رنگ برای آرامش اعصاب بهترین است از این رو اگر می‌خواهید پس از یک روز کاری پر جنجال احساس راحتی کنید  در اتاقی که رنگ آبی دارد، استراحت کنید. مطمئن باشید احساسی خوبی خواهید داشت. اما متوجه باشید که این رنگ اشتها را کم می‌ سازد لذا کسی که در پی کم کردن وزن شان اند بهتر است اتاق غذا خوری شان را آبی رنگ کنند اما آنانی که نمی خواهند اشتهای شان به اصطلاح عامه بسوزد ، توصیه می شود در اتاق غذا خوری از این رنگ استفاده نکنند.

رنگ سبز:  این رنگ نیز از جمله آرام بخش ‌ترین رنگ ها بوده و گزینهٔ خوبی برای اتاق خواب است چون استفاده از رنگ سبز می تواند تاثیر آرام کننده یی بر شما داشته باشد و باعث شود راحت تر بخوابید.

رنگ بنفش: این رنگ برای خواب راحت، بهترین گزینه است لذا کسانی که شبانه خواب راحت ندارند و از این بابت رنج می برند بهتر است رنگ اتاق شان را بنفش انتخاب نمایند.

رنگ های نامناسب:

رنگ سرخ: این رنگ احساس خشم و عصبانیت را تحریک می‌کند لذا نباید در اتاق خواب از این رنگ استفاده شود اما اگر این رنگ را دوست دارید می‌توانید در انتخاب وسایل از آن استفاده کنید.

رنگ نارنجی: این رنگ دمای اتاق را بالا برده و احساس گرما و شوق را در انسان ایجاد می‌کند پس برای اتاق خواب که در واقع جای آرامش است از این رنگ استفاده نگردد.

زرد: این رنگ می تواند هیجانات شما را تحت تاثیر قرار دهد و میزان انرژی شما را تقویت کند. بنابراین انتخاب این رنگ برای اتاق خواب  نمی تواند گزینه مناسبی باشد.

خاکستری تیره: این رنگ احساس افسردگی را در شما ایجاد کرده و نشانگر ترس و فقدان احساس است از این رو برای اتاق خواب تان توصیه نمی شود.

در نتیجه می‌توان گفت که بهترین رنگ ها برای اتاق خواب رنگ های روش چون آبی ، سبز ، کرم … و غیره است و نامناسبترین رنگ ها رنگ های تیره چون آبی تیره سبز تیره ، زرد و نارنجی و سرخ و قهوه ای تیره است.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?