۱۰ با هوش‌ترین کشورهای جهان:

مراد مان از با هوش ترین کشور های جهان این نیست که مردمان این کشور ها به طور ذاتی با هوش اند یا از شکم مادر باسواد و با آی کیوی بالا متولد شده اند بل راز با هوش بودن این مردمان داشتن نظام آموزشی بهتر و فراهم بودن زمینه های تحصیلی منظم است. به طور مثال تحصیلات ابتدایی در این کشور ها به گونهٔ اجباری است از این رو میزان بی سوادی ایشان اندک است تقریبا ۹۹ درصد از مردمان این کشور ها با سواد هستند. بدین ملحوظ پیشترفت های چشمگیری در عرصه علم و فناوری داشته کشور شان را به سوی ترقی سوق داده اند . با کابل انسایدر همراه باشید و با هوش ترین کشور های جهان را بشناسید:

 هنگ کنگ : مردمان این کشور با داشتن بلند‌ترین آی کیو در صدر رده بندی با هوش ترین مردمان جهان قرار گرفته اند. پیشرفت های بیشمار این کشور در عرصهٔ تجارت و فناوری  را می توان مرهون هوش بلند مردمان این کشور دانست. باید گفت که نظام آموزشی این کشور به عنوان بهترین نظام آموزشی محسوب می گردد در جمله هشت دانشگاهی که در این کشور قرار دارد زمینهٔ تحصلات عالی را به بهترین وجه برای دانشجویان فراهم نموده است و دانشجویان را به رقابت سالم ترغیب می کنند.

کرهٔ جنوبی: مردمان این کشور سخت کوش و با اراده هستند و جهت رسیدن به اهداف خویش از هیچ نوع تلاش دست بردار نیستند. در ضمن مبتکر ترین کشور جهان به حساب آمده آی کیوی مردمان آن پس از کشور هنگ کنگ قرار داشته از اینرو در ردهٔ دوم با هوش ترین مردمان جهان قلمداد شده است.

ژاپن: تحصیلات ابتدایی در این کشور اجباری است و کسی نمی تواند از این قانون سر باز بزنند. دانش آموزان این کشور ششمین بهترین دانشجویان در سطح جهان به حساب می روند.

تایوان: این کشور در اقتصاد جهانی نقش کلیدی دارد. دانش آموزان آن در رقابت های جهانی در عرصهٔ علوم پایه و ریاضیات بالاترین نمره را از آن خود نموده اند و موفقانه درخشیده اند.

سنگاپور: این کشور از جمله بزرگترین کشور تجارتی در جهان به حساب می رود تحصیلات ابتدایی در این کشور به گونهٔ اجباری بوده دانش آموزان این سرزمین در عرصهٔ علوم پایه و ریاضیات خیلی دست بلند دارند.

هلند: تحصیلات ابتدایی از سن ۵ تا ۱۶ سالگی در این کشور اجباری است دورهٔ لیسانس در این کشور سه ساله است و پس از آن یک دورهٔ  دو ساله یا یک سالهٔ ماستری دارند.

ایتالیا: مردمان این کشور با داشتن میزان آی کیوی بالا در زمینه، علم ریاضیات ، فناوری ،علوم پایه و کامپیوتر پیشرفت های چشمگیری داشته اند.

آلمان: در طول تاریخ بهترین فیلسوفان و دانشمندان این کشور قدعلم نموده است زیرا نظام آموزشی این کشور خیلی حرفه یی و پیشرفته است از اینروز آی کیوی مردمان آن بالاست.

سوئد: این کشور در عرصه تحصیلات گام های خیلی جدی گذاشته و با فراهم نمودن زمینه های تحصیلی چون بورسیه ها و پرداخت هزینه های هنگفت تحصیلی برای دانشجویانش شهرت بسزایی دارد.

سوئیس: این کشور نظام آموزشی عالی دارد تا جایی که این نظام از سوی بیشتری از متخصصان تحسین شده است و مورد توجه جهانیان قرار گرفته است.


نوشته از: مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?