انتقال کریستیانو رونالدو به باشگاه فوتبال یوونتوس

رئال مادرید با مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو اجازه رفتن رونالدو به یوونتوس را داد. کریس قراردادی چهار ساله  را تا سال ۲۰۲۲ امضا کرد و دستمزدی ۳۰ میلیون یورویی  را از باشگاه ایتالیایی دریافت خواهد کرد. باید  گفت که رونالدو به خاطر پول به یووه یا یوونتوس نرفته است چون رئال دستمزد دلخواهش را به او پیشنهاد داده است. رئال مدیون کریس است و از حضور ۹ ساله اش در این باشگاه تشکر می کند و اجازه رفتنش را فراهم می سازد. در این متن در بارهٔ چگونگی انتقال رونالدو به باشگاه فوتبال یوونتوس، سخنان رونالدو در باره تیم رئال و خدا حافظی اش با رئال مادرید همچنان نظریات باشگاه رئال در پیوند به انتقال رونالدو به باشگاه یوونتوس را با شما شریک خواهیم نمود با کابل انسایدر همراه باشید:

هواداران رونالدو از این تصمیمش خرسند به نظر نمی رسند چون نام رونالدو با باشگاه رئال مادرید عجین شده بود و همه علاقمندانش تیم رئال را بابت بازیکن ماهری چون رنالدو دوست داشتند ولی حالا که به تیم یوونتوس انتقال یافته است باید علاقمندان رونالدو در رابطه به تیم جدید و باشگاه جدید یعنی یوونتوس اندکی آشنایی یابند در پیوند باشگاه یوونتوس باید گفت که این باشگاه در سال ۱۸۹۷ توسط چند دانشجوی تورینی و با نام باشگاه ورزشی یوونتوس بنیانگذاری شد. این باشگاه از سال ۱۹۲۳ توسط خانواده آنیلی اداره می‌شود. یوونتوس یکی از پرافتخارترین باشگاه‌های فوتبال در ایتالیا و جهان می‌باشد.

باشگاه یوونتوس در رقابت‌های اروپایی تاکنون ۹ مرتبه فینالیست لیگ قهرمانان اروپا شده‌است که تنها توانسته‌است ۲ مرتبه در فینال به پیروزی برسد. این باشگاه به عنوان دومین باشگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۶ از سوی فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال معرفی شد.پس قابل تشویش نیست رونالدو هیچگاهی بی تدبیر اقدام به کاری نمی ‌کند حتما نزد خودش دلایلی داشته است که این تیم را انتخاب نموده است. چه خبر شاید رونالدو با مهارتش در عرصه فوتبال، موفقیت تیم یوونتوس را همچون رئال مادرید به اوج برساند.

رونالدو در صفحه فیسبوک رئال مادرید  متنی را به عنوان خدا حافظی با رئال به نشر رسانیده است. وی در این متن چنین نوشته است: «سالهایی را که در باشگاه ریال مادرید سپری نموده ام از خوش‌ترین و پرخاطره ترین سالهای زندگی ام بوده است ولی حالا زمانی فرا  رسیده که صفحه جدیدی از زندگی را ورق  زده و به جادهٔ نوین زندگی قدم بگذارم. از اینرو خواستم اجازه ام بدهند تا به تیم دیگری انتقال پیدا بکنم و از همهٔ شما عزیزان می خواهم درکم کنید. من ۹سال را همراه با موفقیت در تیم رئال مادرید سپری نمودم باآنکه موفقیت آسان نبود چون تیم رئال مادرید از معتبر ترین تیم های جهان است و موفق بودن در آن کاری بود مشکل ولی من توانستم این ۹ سال را توام با کامگاری سپری نمایم.

 در ادامه باید بگویم که سالهایی را که در این باشگاه سپری نموده ام فراموش ناشدنی است زیرا در این باشگاه با حرفه‌یی ترین بازیکنان جهان بازی کرده ام  و  چهار مرتبه جوایز لیگ قهرمانان اروپا را طی پنج سال از آن خود کرده ام در ضمن سه  بوت طلا و چهار توپ طلا  را برنده شده ام. این ها همه نشانگر آن است که سالهای زندگی‌ام در رئال ، خارق العاده بوده است» در اخیر رنالدو از تمامی هم‌تیمی ها ، مربی ، هواداران و همه همه تشکری کرده و رسما با رئال خدا حافظی نموده است.

باشگاه رئال مادرید در بارهٔ رنالدو در صفحهٔ رئال نوشته است که رنالدو عضو کلیدی رئال مادرید بود و بنابر تقاضای خودش به تیم یوونتوس انتقال کرده است. در ضمن باشگاه رئال مادرید موفقیت تیمش  را مرهون رنالدو می‌داند لذا اجازه داده تا به باشگاه دیگری طبق میلش انتقال یابد.


نوشته از:‌ مطواع کبیر

How
You Feel
In Kabul?