با سیر بهادر زاده، مرد عالی جهان ورزش بیشتر آشنا شوید

 

سیر بهادرزاده یکی از ورزشکاران موفق ۳۳ ساله‌ی افغان  است که لقب مرد عالی را از آن خود کرده است. سیر، ۱۸۰ سانتی متر قد و ۷۷ کیلوگرام وزن دارد. سیر تاهنوز در ۳۰ بازی رسمی‌اش، شش بار باخت و یک بار مساوی داشته است. او در اکثر بازی‌هایش حریفانش را با ضربه‫ی فنی حذف کرده است.

سیر در سال ۲۰۰۰ میلادی به ورزش UFC روی آورد. آقای بهادرزاده تمرینات ورزش‫های رزمی مختلط را تحت نظر “مارتجن دی جونگ” در کلب گولدن گلوری زمانی آغاز کرد که هنوز محصل بود. سیر توانست در مدت بسیار کمی توجه تعداد زیادی را به‫خود جلب کند. وی تا سال ۲۰۰۶ فقط برای سرگرمی به این ورزش می پرداخت، ولی پس از همین سال، ورزش UFC را جدی گرفت. او بعد از دوماه تمرین جدی در کنار استادش، خواست تا قابلیت‫هایش را در داخل رینگ به آزمایش بگیرد. زمانی‫که وی اولین حریفش را فرش زمین ساخت، قابلیت های Knockout (ناک اوت) و دست‌های سنگین‌اش باعث شهرت او گردید.

با این که در اوایل، او ورزش UFC را زیاد جدی پیش نمی‫برد، در همان اوایل هم در سال ۲۰۰۲ اولین حریف‌اش را با ضربه‌ی ناک‌اوت شکست داد. بعد از جدی گرفتن ورزش، سیر تا به حال این کار را ادامه داده و کامیابی‌های بی‌شماری کسب نموده است. سیر بهادر زاده در سال ۲۰۰۷ میلادی، لقب قهرمانی جهان را در رشته ورزش‫های رزمی مختلط از کشور جاپان به‫دست آورد و شهرت جهانی را از آن خود ساخت. وی به ‌تاریخ ۱۶ اکتوبر سال ۲۰۱۰ حریف آمریکایی اش را شکست داد و سرحدات شهرتش را از اروپا تا امریکا، و در نهایت در جهان گسترش داد.

در نهایت، آقای بهادر زاده در بازی‌های رزمی ترکیبی که در دوم سپتامبر ۲۰۱۷ از سوی نهاد UFC در شهر روتردام هلند برگزار شد، در بخش وزن متوسط حریف استرالیایی‌اش «راب ویلکینسون» را شکست داد. با آن که دور اول این مسابقه «ویلکینسون» بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت، اما در دور دوم، در اوایل دقیقه چهارم بازی، ضربه فنی شد و بازی را به سیر بهادر زاده واگذار کرد. «راب ویلکینسون» ۲۵ ساله یازده پیروزی را در کارنامه‌اش دارد هم چنان او پیش از این هیچ شکستی در بازی‌های رزمی آزاد نداشت.

آقای بهادر زاده در اصل، به ‌تاریخ ۲۳ ماه حمل سال ۱۳۶۳ در شهر کابل چشم به جهان گشود. او در ۱۵سالگی همراه با خانوادهاش راهی کشور هالند شد. باوجود این که او در میان هالندی‫ها بزرگ شد، ولی احساسی که به افغانستان داشت، در قلب و ذهن‌اش همیشه باقی ماند. سیر در تلاش به‫دست آوردن یک چیز عالی در زندگی بود که در نهایت در روزگار جوانی به یک ستاره‫ی درخشان ورزش رزمی (Mix Martial Art) یا ورزش‌های رزمی مختلط مبدل شد.

سیر، یکی از ورزشکارانی‌ست که روحیه قوی وطن‫دوستی و وطن‫پرستی دارد. وی در جواب این‫که «با چه انگیزه‌ای به مبارزات UFC می‌پردازد» گفت: “آوردن تغییر! ایجاد یک آینده‌ی بهتر و اتحاد میان مردمم. تشویق و الهام دادن به جوانان برای دنبال کردن یک هدف در زندگی شان و مبارزه برای چیزی که آن‫را دوست دارند.”

How
You Feel
In Kabul?