راشد خان آرمان‏، جوان‏ترین بازیکن تیم ملی کریکت افغانستان را بیشتر بشناسید

درست هژده سال پیش، در بیستم سپتامبر ۱۹۹۸، ستاره ی تیم کریکت افغانستان، راشدخان آرمان به دنیا آمد. او در زادگاهش، ولایت ننگرهار بزرگ شد و از همان جا به بازی کریکت روی آورد و کم کم به‏شهرت جهانی رسید. راشدخان آرمان برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ با پیراهن تیم ملی کشور در بولیویا وارد میدان شد. او مهارت خاصی در پرتاب توپ دارد و نقش اصلی اش در تیم هایی که هنوز بازی کرده، باولر –توپ اندار- بوده است. راشد خان با استفاده از مهارتش، توانست به سرعت جایگاه خود را در کریکت ثابت کند و از این طریق بیشترین امتیازها را برای تیم ملی کشور و تیم‏های دیگر به‏دست آورد. به‏طور مثال او توانسته است که در یک بازی، بیشتر از پنج “ویکت” (بازیکن حریف را حذف کند) بگیرد. کاری را که فقط بازیکنان با مهارت بسیار عالی می توانند، انجام دهند.

راشد خان آرمان، ملی پوش افسانه ای تیم  جوان کریکت افغانستان است. او در ولایت جنگ‏زده‏ی ننگرهار، با محدویت های فراوانی روبرو بود، اما او همه ی سدهای پیش رویش را یکی یکی برداشت و وارد دنیای کریکت شد. مردم حالا با نام او از سرخط خبرهای ورزشی آشنا شده اند و او را در رده ی بهترین بازیکنان کریکت جهان می شناسند. راشدخان، حالا در بزرگ‏ترین استدیوهای ورزشی جهان، همراه با مطرح ترین بازیکنان کریکت جهان، یکجا در مسابقات اشتراک می‏کند. او حالا با کسانی به میدان می رود که شاید روزی حتا بازی کردن با آنان، برایش رویایی بیش نبود.

راشد خان در بازی‏های یک روزه‏ی ۲۰۱۵  و ۲۰۱۶ در ترکیب تیم ملی افغانستان در برابر تیم کشور زیمبابوی قرار گرفت. هم چنان در بازی‏های بیست آوره (T-20) ۲۰۱۵ نیز در مقابل زیمبابوی برای تیم ملی کشور بازی کرد. علاوه بر آن در مسابقات بیست آوره (T-20) ۲۰۱۶ هند، در برابر تیم ویست اندیز قاره‏ی افریقا بازی کرد. در این بازی زمانی‏که راشد خان وارد میدان شد و به پرتاب توپ آغاز کرد، دو بازیکن تیم حریف را پی‏هم با پرتاب فقط دو توپ حذف کرد.

در حال حاضر، نام راشد خان چنان پرآوازه گردیده است که هم‌قطارانش و آن‏هایی که با او در یک لیگ، بازی می‏کنند، وی را به نام مرد میلیون دالری صدا می‏زنند. او زمانی به این لقب مسمی شد که در مسابقات (IPL) ۲۰۱۷  توسط تیم Sunrises Hyderabad   به مبلغ چهار کرور هندی معادل شش صد هزار دالر امریکایی، خریداری شد.کاری که از جمله موفقیت‏های بزرگ وی به حساب می‏آید. ناگفته نماند که در این اواخر، دو تیم دیگر لیگ برتر هند و لیگ برترکارائیب و برخی از لیگ‏های دیگر نیز با او قرار داد بسته اند.

راشد خان آرمان، از جمله ی ستاره‏هاییست که با درخشش در میدان‏های ورزشی، همیشه افتخار می‏آفریند و هر روز، فعال‏تر از پیش می‏شود. حالا، روز  به روز به مهارت‏های راشد خان در زمینه‏ی توپ اندازی افزوده می‏شود و او از بازیکنانی هست که می‏تواند با استعداد خارق العاده‏اش‏، آینده‏ی کریکت افغانستان را درخشان کند و لحظه‏هایی برای مردم رنج دیده ی کشور، خوشی بیافریند و در قلب های داغدار مردمش خانه کند.

راشد خان در یکی از مصاحبه‏هایش برای جوانانی که تازه می‏خواهند در عرصه‏ی کریکت گام بگذارند، توصیه‏ کرده است که جوانان باید به توانایی‏های شان باور داشته باشند و زحمت بکشند، چون با تلاش و کوشش حتما به هدف خود، خواهند رسید.

ملی پوشان کشور به‏خصوص راشد خان آرمان، حالا در قلب‏های مردم افغانستان جا گرفته اند. جایی که آن را نمی‏توان به هیچ چیز عوض کرد.

How
You Feel
In Kabul?